A+ A A-

 

Milas Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri, ‘Özel Bir Takı Projesi’ kapsamında Milas Meslek Yüksekokulu’nda eğitim almaya başladılar. Özel öğrencilerin hayatlarında ilk defa üniversite deneyimi yaşadığı proje, Türkiye’de de ilk olma özelliği taşıyor.

010318ozelogrenci.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri, ‘Özel Bir Takı Projesi’ ile birlikte Milas Meslek Yüksekokulu’nda eğitim almaya başladı. Belirli günlerde üniversitenin el sanatları bölümündeki atölyelerde eğitime başlayan özel öğrenciler, üniversite deneyimleriyle Türkiye’de bir ilke imza attılar.
Özel Bir Takı Projesi tanıtımı ve başlangıcı için Milas Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen toplantıya; Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Muhammet Mercan, El Sanatları Öğretmeni Pınar Güzel Aslan, Milas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Demir, El Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gülizar Çelebilik, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.
Milas Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde görev yapan El Sanatları Öğretmeni Pınar Güzel Aslan ve Öğretim Görevlisi Sinan Şiveroğlu’nun fikir paylaşımıyla başlayan projenin engelli bireylerin sosyalleşmesi ve toplumda bir yer edinebilmeleri için büyük önem ifade ettiğini belirten Milas Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Muhammet Mercan, projenin kapsam itibariyle Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çekerek, “Geçen yıl ilk mezunlarımızı verdik. Burada bizim en büyük amacımız engelli kardeşlerimizin toplumda bir yer edinmelerini ve yaşam becerileri kazanmalarını sağlamak. Diğer bir hedefimiz de toplumda engellilere yönelik farkındalık yaratmak ve hepimiz bir engelli adayı olduğumuz için de sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Okulumuz ve üniversitemiz arasında imzalanan protokol kapsamında okul öğrencilerimiz farklı, anlamlı bir projeye başladı. 4 ay boyunca öğrencilerimiz burada üniversiteli ağabeyleriyle, ablalarıyla ve öğretim görevlileriyle eğitim alacaklar. Proje sonunda onlara temsili bir mezuniyet töreni düzenleyerek katılım belgeleri vereceğiz.” dedi.
Üniversite olarak özel öğrencileri ağırlamaktan, onlara eğitim vermekten büyük bir mutluluk duyduklarını söyleyen Milas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Demir, eğitime başlayan özel öğrencilerin atölyelere neşe kattıklarını belirtti. Öte yandan atölyedeki becerileriyle dikkat çeken özel bireyler, eğitim aldıkları için çok heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin