A+ A A-

 

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Milas İlçe Başkanlığı, 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a Milli İrade isimli bir konferans düzenleyerek milli irada vurgusu yaptı.

020318midder_a645b.jpg
Haber: Abdullah Özel

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Milas İlçe Başkanlığı, Milas Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda “28 Şubat’tan 15 Temmuz’a Milli İrade” isimli bir konferans düzenledi.
Konferansa konuşmacı olarak katılan Zeki Yaşar Kalkan, darbeler tarihiyle ilgili çarpıcı örnekler vererek Türk milletinin ve milli iradenin geçirdiği badirelere değindi.
“15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneğimizin Demokrasinin kara günü Konferansımız'da bayrağına, ezanına, vatanına milletine sahip çıkmak adına bizleri yakından uzaktan katılım sağlayıp yalnız bırakmayan tüm herkese ayrı ayrı teşekkürlerimizi saygılarımızı sunarız. Davamıza sahip çıkmak için birlik beraberlik içinde hep birlikte olacağız.” diyen MİDDER İlçe Başkanı İbrahim Yellice, konuşmasında şunları kaydetti: “28 Şubat 1997 tarihinde Türkiye post modern bir darbeye muhatap oldu. Programımızda 28 Şubat darbesinin 21.ci yıldönümü vesilesiyle tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyoruz.
Darbe bir insanlık suçudur. Zira, darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alınmakta, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlüğün kısıtlaması kısacası vatan hainliğidir!”
Darbeyi anlatan fotoğraf sergisi, slayt gösterisi ve belgesel gösteriminin yapıldığı konferans, AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar’ın MİDDER İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Erkan Erol’a ve AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir’in MİDDER Kadın Kolları Başkanlığına atanan Gülay Taş’a mazbata takdimi ile son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin