A+ A A-

 

Milas’a bağlı Ören Mahallesi’nde otomobiliyle Kocaçay Deresi’nin içinden geçen kestirme yolu kullandığı sırada dereye düşen eşinin ardından sulara kapılarak kaybolan Nuri Gümüş’ü arama çalışmaları devam ediyor.

030318es.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas’a bağlı Ören Mahallesi’ndeki Kocaçay Deresi’nde geçtiğimiz çarşamba günü saat 19.00 sıralarında yaşanan sel faciasında; 1 kişi öldü, bir kişi de kayboldu. Aynı araçta yolcu olarak bulunan anne ve oğlu ise son anda kendi imkânlarıyla dereden çıkmayı başardılar.
Milas’tan gelerek mahalleye giriş yapmak isteyen 48 AAV 96 plakalı aracın sürücüsü Nuri Gümüş, aynı araçta bulunan eşi Belgin Gümüş ve yolda yardımcı olmak için araca bindirdikleri Yunus Beytekin, Ayla Beytekin ile birlikte, yağışla debisi yükselen Kocaçay Deresi’nin yatağından geçen kestirme yolu kullandılar.
Bu sırada dere yatağından geçerken motor kısmından su alan otomobil, arıza yaparak durdu ve araçtakiler paniğe kapıldı. İlk olarak araçtan inerek yaklaşık 800 metre ileride denize dökülen dereden kıyıya çıkmak istediği belirtilen 53 yaşındaki Belgin Gümüş, deredeki akıntıya kapılarak sürüklenmeye başladı. Eşinin yardım çığlıklarıyla suya atlayan 62 yaşındaki Nuri Gümüş, tüm çabalarına rağmen eşini kurtaramadı, eşi gibi yükselen dere sularında kayboldu.
Araçta yolcu olarak bulunan Ayla Beytekin ile oğlu Yunus Beytekin (37) ise yaşadıkları olay nedeniyle büyük bir panik yaşadılar. Araçtan çıktıktan sonra Gümüş çifti gibi dereye düşen 61 yaşındaki Ayla Beytekin, son anda oğlu Yunus Beytekin tarafından kurtarılarak kıyıya çıkarıldı. Sel faciasından kurtulan anne ve oğlu, ihbarın ardından olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından tedavi edildikten sonra jandarmaya olayı anlattılar.
3 GÜNDÜR ARANIYOR
Daha sonra dere etrafında ve derenin denize döküldüğü noktadaki sahil şeridinde arama çalışması başlatan AFAD, Muğla UMKE, Sahil Güvenlik botları, askeri helikopter, 112 Acil Servis Ekipleri, jandarma ekipleri, polis dalgıç ekipleri ve vatandaşlar, sele kapılarak kaybolan Belgin Gümüş’ün sahilde cansız bedenine ulaştılar. Eşini kurtarmak için dereye atlayan Nuri Gümüş’ün bulunması için sürdürülen çalışmalar ise 3. gününde de devam etti.
Ören’deki deniz kenarında bulunan sitelere kestirme geçiş sağlayan yol trafiğe kapatılırken; yöre halkı, kestirme yola mutlaka köprü yapılmasını istiyor.
ÖRENLİLER MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN KÖPRÜ İSTİYOR
“Bu yol kestirme olduğu için herkes kullanıyordu. Ama yağış olunca tehlike yaratıyor. Daha öncede bir araç mahsur kalmıştı ama herhangi bir yaralanma ya da can kaybı yaşamamıştı bu kez ise hepimizi derinden üzen bir olay yaşandı.” diyen vatandaşlar, sorumluluğu Muğla Büyükşehir Belediyesinde bulunan konuyla ilgili yetkililerden ayrıca açıklama beklediklerini ifade ettiler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin