A+ A A-

 

Milas’a bağlı Ören’de dereye düşerek boğulan eşinin ardından suya atlayarak kaybolan Nuri Gümüş, kayboluşunun 4. gününde balıkçı teklerinden denize atılan trollerle arandı. Ancak tüm arama çalışmalarına rağmen yine herhangi bir sonuç alınamadı.

050318gumus.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas’a bağlı Ören Mahallesi’ndeki Kocaçay Deresi’nde geçtiğimiz çarşamba günü saat 19.00 sıralarında yaşanan sel faciasında; 1 kişi öldü, bir kişi de kayboldu. Aynı araçta yolcu olarak bulunan anne ve oğlu ise son anda kendi imkânlarıyla dereden çıkmayı başardılar.
Milas’tan gelerek mahalleye giriş yapmak isteyen 48 AAV 96 plakalı aracın sürücüsü Nuri Gümüş, aynı araçta bulunan eşi Belgin Gümüş ve yolda yardımcı olmak için araca bindirdikleri Yunus Beytekin, Ayla Beytekin ile birlikte, yağışla debisi yükselen Kocaçay Deresi’nin yatağından geçen kestirme yolu kullandılar. Bu sırada dere yatağından geçerken motor kısmından su alan otomobil, arıza yaparak durdu ve araçtakiler paniğe kapıldı. İlk olarak araçtan inerek yaklaşık 800 metre ileride denize dökülen dereden kıyıya çıkmak istediği belirtilen 53 yaşındaki Belgin Gümüş, deredeki akıntıya kapılarak sürüklenmeye başladı. Eşinin yardım çığlıklarıyla suya atlayan 62 yaşındaki Nuri Gümüş, tüm çabalarına rağmen eşini kurtaramadı, eşi gibi yükselen dere sularında kayboldu.
Araçta yolcu olarak bulunan Ayla Beytekin ile oğlu Yunus Beytekin (37) ise yaşadıkları olay nedeniyle büyük bir panik yaşadılar. Araçtan çıktıktan sonra Gümüş çifti gibi dereye düşen 61 yaşındaki Ayla Beytekin, son anda oğlu Yunus Beytekin tarafından kurtarılarak kıyıya çıkarıldı. Sel faciasından kurtulan anne ve oğlu, ihbarın ardından olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından tedavi edildikten sonra jandarmaya olayı anlattılar.
Daha sonra dere etrafında ve derenin denize döküldüğü noktadaki sahil şeridinde arama çalışması başlatan AFAD, Muğla UMKE, Sahil Güvenlik botları, askeri helikopter, 112 Acil Servis Ekipleri, jandarma ekipleri, polis dalgıç ekipleri ve vatandaşlar, sele kapılarak kaybolan Belgin Gümüş’ü kaybolduğu günden itibaren aramaya başladılar. Geçtiğimiz cumartesi günü arama çalışmaları kapsamında deniz dibi balıkçı teknelerinden atılan trollerle de arandı. Dalgıçlar ise defalarca dalış yaparak Gümüş’ü aradı ancak tüm çabalara rağmen herhangi bir sonuç alınamadı.
Milas Kaymakamı Eren Arslan da Ören’e gelerek arama çalışmalarını yakından takip etti ve acılı aileye başsağlığı diledi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin