A+ A A-

 

Milas Belediyesi kendi sera alanında yetiştirdiği çiçek ve ağaçlardan sonra şimdide kendi gübresini üreteceğini açıkladı.

070318gubre.jpg
Haber: Mustafa Emre
Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bahçe atıklarından gübre üreterek bu gübreleri kendi sera alanında bulunan çiçek ve ağaçlarda kullanacak.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeni edindiği öğütme makinesi ile bahçelerde budama sonrası kalan dallar, yapraklar ve diğer bahçe atıklarını torf adı verilen gübreye dönüştürüyor.
Milas Belediyesi sınırları içerisinde yer alan park ve yeşil alanlardan budama sonrası çıkan bahçe atıkları öğütme makinesinde öğütüldükten sonra organik materyal olarak kullanılacak. Belli bir süre çürümeye bırakılacak öğütülmüş bahçe atıkları, daha sonra gübre olarak çiçek ve ağaçlarda kullanımı yapılacak.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü sera alanında inceleme yapan ve uygulama hakkında açıklama da bulunan Milas Belediyesi Başkanvekili Faik Karagöz; “Bahçe atıklarının çürütüldükten sonra tekrar gübre olarak kullanılacak. Bu yöntem ile nakliye, işgücü, depolama gibi birçok işlemden de tasarruf edilecek” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin