A+ A A-

 

Milas’a bağlı Boğaziçi Mahallesi’nde yaşayan bir grup CHP üyesi, CHP İlçe Başkanlığının mahalledeki imar sorununa gereken desteği göstermediğini ve ilçe yönetiminin demokratik olmayan uygulamalar içerisinde olduğunu belirterek istifa ettiler.

08032018mansetistifa_2b902.jpg
Haber Merkezi
Milas’a bağlı Boğaziçi Mahallesi’nde, Kıyı Kanununa göre 20 metre olan kıyı kenar şeridini 100 metre olacak şekilde revizyon plan değişikliği yapacağını duyuran Milas Belediyesi, plan değişikliği kararıyla mahalle sakinlerini tedirgin etmişti. Mahallenin büyük bir bölümünü yeşil alana dönüştürecek olan revizyon plan uygulamasına tepki gösteren mahalleliler, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunarak sorunun çözümü için yardım talebinde de bulunmuşlardı.
İmar sorunu sürecinin ardından mahalledeki bir grup CHP’li üye ise CHP İlçe Başkanlığının sorunların çözümüne katkı sunmadığını, demokratik olmayan uygulamalarda bulunduğunu öne sürerek istifa ettiler.
“CHP İlçe Başkanlığınıza; Boğaziçi Mahallemizin başta imar olmak üzere iletmiş olduğumuz tüm sorunlarımıza yasal ve demokratik istek ve taleplerimize destek olmamakla birlikte, bizleri dışlayıcı eyleminiz, delege seçimlerinde bizlere istişare yapmadan ilçe teşkilatınızın mahallemizde ayrımcı ve yanlı yönlendirme yapması sonucunda hak etmediğimiz davranışlara maruz kalmamız sebebi ile yolunda yıllarca çaba sarf ettiğimiz partiden istifamın kabulünü rica ediyorum.” ifadelerinin yer aldığı dilekçeleri CHP İlçe Başkanlığına sunan üyeler, istifalarının kabulünü istediler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin