A+ A A-

 

Bakan Fakıbaba’nın yeni fuar alanı için imza sözü vermesinin çok büyük bir müjde olduğunu ifade eden Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan, bu yıl 241 firmanın katılım gösterdiği fuarın 98 bin ziyaretçi aldığını açıkladı.

130318tarim.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Expolink Fuarcılık’ın organizasyonuyla düzenlenen Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 241 firmanın katılımıyla yoğun bir ziyaretçi akınıyla tamamlandı. Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan, bu yıl 9.’su düzenlenen ve tarıma dair her şeyin yer aldığı fuarla ilgili bir değerlendirme yaptı.
Fuar açılışına katılan Bakan Fakıbaba’nın yeni fuar alanıyla ilgili yer tahsisi için imza sözü vermesinin büyük anlam ifade ettiğini belirterek açıklamasına başlayan Erdoğan, Milas’ın yeni bir fuar alanını hak ettiğini bu manada destek olan herkese teşekkür etti.
KADIN ZİYARETÇİ ORANI ÇOK İYİ!
Fuarı ziyaret edenlerin yüzde 35’inin kadın çiftçiler ve kadın ziyaretçilerden oluşturduğunu ve bu anlamda Türkiye genelindeki fuarlar arasında Milas’ın ön sıraya çıktığını belirten Erdoğan, “Fuarımızın önümüzdeki yıl 10.’sunu düzenleyeceğiz ve 7-10 Mart tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. 9. fuarımızda bir önceki fuara göre alan itibariyle yaklaşık yüzde 20 civarında bir büyüme yaşandı. Yine büyüme oranıyla yapı fuarı da aynı alanda kurulacak. Biraz daha geniş mekanlarda ürünler sergilenecek. Fuarımıza geçtiğimiz yıl 214 firma katılırken bu yıl fuara katılan firma sayısı toplam 241 oldu. Bu firmaların yüzde 65’i dışarıdan, yüzde 35’i ise bölgemizden gelen firmalardır.” dedi.
“ÇİFTÇİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Fuarın başarıya ulaşmasında çiftçinin rolüne dikkat çeken Erdoğan, “Uluslar arası bir fuarda belki çok daha az kitle sayısı yeterli olur. Ani 10 bin civarında bir ziyaretçi kitlesi yeterli olur. Bizim ülkemizde 30 binlik bir rakam son derece başarılı bir fuar olduğunun göstergesidir. Bizim de aslında rakamsal olarak turnikeden geçen insan sayısı bu yıl 98 bin oldu. Tabi bu sayıya ilaveten çıkış kısmından da çok sayıda ziyaretçi girdi, hele ki açılış zamanında… Bizim vatandaşımız çiftçimiz çok cefakar ve vefakar, onlar olmamış olsa burada fuar falan olmaz. Bu çok önemli! Ben dünyanın firmasını getireyim hedef kitle yoksa gerçekleşmez. Aynı zamanda şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; fuarımıza katılan kadın ziyaretçi sayısı da bir hayli fazla… Ziyaretçilerimizin yaklaşık yüzde 35’inin kadın olduğunu görmek gerçekten gurur verici… Türkiye’deki diğer fuarlarla bizim fuarımızı karşılaştırdığımızda en fazla kadın çiftçi, ziyaretçi katılımı bizim fuarımızda gerçekleştirdi.” diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin