A+ A A-

 

Meşelik Mahallesi’nde hayırsever Necat Aydın tarafından yaptırılan 8 derslikli okul binasının temeli, geniş bir katılımla düzenlenen törenle atıldı. Hayırsever Aydın’ın babası Hacı Bahattin Aydın’ın adını taşıyacak olan okul binası, mahalledeki öğrencilerin eğitimine büyük destek sağlayacak.

130318egitim_f73cb.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas’a bağlı Meşelik Mahallesi’nde, hayırsever Necat Aydın tarafından 4 bin 150 metrekarelik alanda inşa edilecek olan 8 derslikli Hacı Bahattin Aydın Ortaokulu için temel atma töreni düzenlendi. Hayırsever Aydın’ın babası Hacı Bahattin Aydın adına yapılan okulun temel atma törenine; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Karakoç, AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar, CHP İlçe Başkanı Suat Özcan, mahalle muhtarları, okul müdürleri ve çok sayıda mahalleli katıldı.
8 DERSLİKLİ OKUL 400 ÖĞRENCİYE HİZMET VEREBİLECEK
Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, hayırsever Necat Aydın tarafından yapılan 8 derslikli okulun 400 öğrenci kapasitesine sahip olduğuna dikkat çekerek, okulun modern bir eğitim yuvası olarak planlandığını belirtti.
Hayırsever Aydın’ın eğitime verdiği desteğin geçmişten gelen, takdir toplayan ve dinen de oldukça kabul gören bir hayır olduğunu ifade eden Müdür Bal, “Ecdadımız dünden bugüne eğitime, eğitim kurumlarına, vatandaşların ihtiyaçlarına sevap verebilecek hizmetler kazandırmayı çok iyi bilmiştir. Bu anlamda hayırseverimiz Necat Aydın’ın desteği de bu geleneğin bir devamıdır. Necat Beyefendiyi sahip olduğu imkânları eğitim gibi yüce bir amaç doğrultusunda kullanarak merhum babası adına yaptırdığı bu eğitim yuvası vasıtasıyla ülkemizin geleceğine yaptığı katkılar nedeniyle kutluyorum ve sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Babası Hacı Bahattin Aydın beyefendiye Allah’tan rahmet diliyorum, mekânı cennet olsun. Katkıları olan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu eserin başta ilçemize, ilimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlar getirmesini diliyorum.” diye konuştu.
Daha sonra açılış töreninde konuşma yapan hayırsever işadamı Necat Aydın, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Milas Kaymakamı Eren Arslan da eğitime verilen desteğin önemine dikkat çeken birer konuşma yaparak, okul binasının hayırlı olmasını dilediler.
Tören, öğrencilerin halk oyunları gösterileri, şiirlerin okunması ve yeni okul binasının temelinin atılmasıyla son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin