A+ A A-

 

Milas’ta arıcılık yapan çiftçiler, jandarma tarafından düzenlenen toplantıda hırsızlık olayları karşısında alınabilecek tedbirler konusunda bilgilendirildiler.

06042018aricilermanset_c5ae0.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği’nin girişimleriyle, arıcıların hırsızlık olaylarına maruz kalmamaları amacıyla jandarma ile ortaklaşa olarak il genelinde güvenlik toplantıları düzenleniyor. Milas İlçe Jandarma Komutanlığı da bu toplantılar kapsamında ilçedeki arıcılık yapan çiftçilerin katılımıyla hırsızlık olayları konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi. Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Yusuf Yavuz Demirezen ve Veteriner Sağlık Teknikeri Ferhat Haney, MAYBİR Milas Temsilcisi Mehmet Gezer ve MAYBİR’de görevli Gıda Mühendisi Yasin Kırgız’ın, muhtarların ve arıcıların katılım gösterdiği toplantıda konuşan Milas İlçe Jandarma Komutanı Yardımcısı ve aynı zamanda Asayiş Kısım Komutanı Üsteğmen S. Bahadır İyilikci, kovan hırsızlıklarıyla ilgili açıklama yaptı.
Kovan hırsızlığının önlenmesi için arıcıların kolluk kuvvetleriyle koordine ve irtibat halinde olmasını isteyen İyilikci, “Kovan hırsızlıklarının önlenmesi için arıcılarımızın da üstüne düşen bazı tedbirler var. Mesela arıcılarımız konakladıkları yerleri ilgili mercilere ve bizlere bildirmeleri gerekiyor. Bunun yanında kovanlarınızın plakalıları olmalı, kovanların ayırt edici boyalarla işaretlenmesi gerekiyor. Yine bunun yanında muhtarlarımızla ve bizlerle iletişim halinde olmalısınız. Bu şekilde işbirliği halinde çalışmalarımızı yürütürsek suçla mücadele ve suçun failinin ortaya çıkarılması için önemli kazanımlar elde etmiş oluruz.” dedi.
Dağlık arazilerde arıcılık yapan çiftçileri olası şüpheli durumlar ve şahıslar konusunda duyarlı olmaya davet eden İyilikci, bu gibi durumlarda mutlaka 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulunulmasını istedi.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve MAYBİR görevlilerinin de arıcılara yönelik açıklamalarda bulunduğu toplantı, çiftçilerin sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin