A+ A A-

 

Kurum amirlerine nezaket ziyaretleri gerçekleştiren Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği yönetimi ve üyeleri, 10 Mayıs’ta temsili Yörük göçü ve aynı günün akşamında yaren gecesi düzenleneceğini duyurdular.

090418yoruk.jpg
Haber: Bülent Akman
Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri, Milas’taki kurum amirlerine nezaket ziyaretleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Milas Garnizon Komutanı Hava Sistem Albay Cenk Erataç ve Milas SGK Müdürü Ömer Gülter’i ziyaret eden Yörükler, ziyaret esnasında derneğin çalışmaları, projeleri ve planlanan etkinlikleri hakkında bilgi verdiler.
Yörük kültürünün yaşatılması ve tanıtılması amacıyla dernek olarak çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, en son TÜVTÜRK karşısındaki alana şehit astsubay Musa Özalkan anısına hatıra ormanı oluşturulması için fidan dikimi gerçekleştirdiklerini söyledi ve 10 Mayıs’ta temsili Yörük göçü ile yarenlik gecesi düzenleyeceklerini söyledi.
Etkinliklere katılım gösteren, destek veren kurumlara, kuruluşlara ve vatandaşlara teşekkür eden Başkan Kiriş, oldukça renkli görüntülere sahne olması beklenen Yörük göçü ve yarenlik gecesine herkesi davet etti.
Milas Garnizon Komutanı Hava Sistem Albay Cenk Erataç ve Milas SGK Müdürü Ömer Gülter, Milas Yörük Türkmen Kültür Derneğinin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirterek, derneğin çalışmalarında başarılar dilediler.
Ziyaret programları Yörük yağlığı hediye takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin