A+ A A-

 

Traktör muayenesi hizmetini, Milaslı çiftçinin ayağına kadar getiren TÜVTÜRK’ün Gezici Traktör Muayene İstasyonu’nu ziyaret eden Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, tarlalarını sürmeye başlayan ve zamanı kısıtlı olan çiftçilerin bu hizmeti çok sevdiklerini söyledi.

070418muayene_90c92.gif

Haber: Volkan Yıldız
Ekonominin ciddi bir kısmı tarıma dayalı olan Milas’ta; çiftçilerin talepleri üzerine Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ve köy muhtarlarının girişimleriyle TÜVTÜRK Gezici Traktör Muayene İstasyonu görev yapmaya başladı. Milaslı çiftçilerin ayağına hizmet getiren uygulama, ilk olarak Çamovalı Mahallesi’nde başladı ve Kafaca Mahallesi’nde devam etti.
Epçe, Dibekdere gibi mahallelere de hizmet veren Kafaca Mahallesi’ndeki uygulama noktasına ziyarette bulunan Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, hizmeti çiftçinin ayağına getiren ve işlemleri kolaylaştıran TÜVTÜRK yetkililerine teşekkür ederek bu uygulamanın tarlalarını sürmeye başlayan zamanı kısıtlı çiftçiler için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.
MUAYENEDEN KALMAMAK İÇİN DİKKAT!
TÜVTÜRK Milas İstasyon Amiri Hüseyin Soydur ise kırsal mahallelerden gelen istekler doğrultusunda çalışma yaptıklarını kaydederek, “TÜVTÜRK olarak Gezici Traktör Muayene İstasyonu’nda merkezden 15 km uzaklıktaki mahallelere, isteğe bağlı olarak gidiyoruz. Kırsal mahalle noktalarında, civar mahalleden gelen traktörlerin de muayenesini yapıyoruz. Günlük 60 kotamız var. Traktör ağırlıklı muayene yapıyoruz ama motosiklet muayenelerini de gezici istasyonlarımızda gerçekleştiriyoruz. Traktör muayeneleri, 3 yılda bir yapılıyor. Traktör sahipleri, yeni çıkan kanunla 2015 yılındaki indirimden yararlanabiliyorlar. Çiftçilerimizin ilgisi bize çok yoğun oldu.”
Soydur, açıklamasında son olarak şunları söyledi: “Traktör muayenesini yaptıracak olan çiftçilerimiz, muayene öncesinde eksikliklerini gidermelidir. Muayeneye gelmeden önce çiftçilerimizin; traktör farları, tepe lambaları, lastiklerde yırtık veya kesik olup olmadığı, traktör asfalt yolda frenin kontrolü, frenlerin arka tekerlekleri bloke edip etmediğine dikkat etmesi gerekiyor. Ayrıca sinyallerini, kornasını, direksiyon boşluğunu ve tekerlek biconlarının olup olmadığını kontrol etmelerini öneriyoruz.” dedi.
TÜVTÜRK Gezici Traktör Muayene İstasyonu, 16 Nisan Ören Mahallesi, 17 Nisan tekrar Kafaca Mahallesi, 18 Nisan’da ise tekrar Çamovalı Mahallesi’nde ve son olarak 30 Nisan’da Karacahisar Mahallesi’nde hizmet verecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin