A+ A A-

 

Milas KOM Grup Amirliği ekipleri tarafından yapılan operasyonda, FETÖ/PYD soruşturması kapsamında KHK ile görevden alınan doktor ve öğretmen çift ile beraberindekiler, yurtdışına kaçmak isterken yakalandılar.

090418yurtdisi_b9ed6.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas KOM Grup Amirliği ekipleri, Milas’ta Hacıilyas Mahallesi’nde bir evde illegal yollarla yurtdışına çıkartılması planlanan FETÖ/PDY üyesi şahısların saklandığı bilgisi üzerine tespit edilen eve operasyon düzenledi. Polisin evde yaptığı aramada; hakkında Kütahya ilinde soruşturma yürütülen öğretmen iken KHK ile ihraç edilmiş oldukları tespit edilen I.G. eşi Ç.G. çocukları M.R.G. , B.N.G ile Y.G isimli şahıslar ve yine aynı suçtan Ankara ve Kocaeli illerinde soruşturma yürütülen ve doktor iken KHK ile ihraç edilmiş oldukları tespit edilen M.A eşi T.A. ve çocukları K.A. isimli şahıslar yakalandı.
Ev sahibi Y.Ö. ise yardım ve yataklık etmekten gözaltına alındı. Soruşturmayı derinleştiren polis, yine illegal yollardan yurt dışına çıkartılması planlanan FETÖ / PDY üyesi iki şahsın da Ekinanbarı Mahallesi’nde bir barakada saklandığı tespit etti ve yapılan çalışmalar neticesinde Hava Kuvvetlerinde doktorken KHK ile ihraç edilmiş olduğu tespit edilen M.A ile Dışişleri Bakanlığında üst düzey çalışan iken KHK ile ihraç edilmiş olduğu tespit edilen ve Nazilli ilçesinde yürütülen soruşturmalar kapsamında arandığı anlaşılan A.Ç isimli şahıslar yakalandı.
Öte yandan FETÖ mensubu şahıslara yardım ve yataklık eden, ayrıca yurt dışına çıkartılmasını organize eden M.A.A, M.C.T. ve I.Ç isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Zanlılar üzerinde yapılan aramada ise 23 bin Euro para ele geçirildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin