A+ A A-

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki Milas’a bağlı Kıyıkışlacık’a ulaşımın sağlandığı karayolu, asfalt kaplamanın ardından yeniden bozuldu. Yolda oluşan çukurların trafiği olumsuz etkilediğini ifade eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet bekliyor.

110418yol.jpg

Haber: Volkan Yıldız
Milas-Bodrum karayolu üzerinden Avşar, Yaşyer, Damlıboğaz ve Kıyıkışlacık’a ulaşımın sağlandığı, Baharlı Mahallesi sınırları içerisindeki karayolunda, gevşek zemin ve kalitesiz işçilik nedeniyle geçtiğimiz yıllarda sık sık bozulmalar meydana geliyordu. Muğla Büyükşehir Belediyesi, sorumluluğundaki yolun zeminini düzenleyerek asfalt kaplama uygulaması gerçekleştirdi. Ancak asfalt kaplama kısa sürede bozuldu ve yolda büyük çukurlar oluştu. Karayolunu tekrardan sürülmüş bir tarla görünümüne dönüştüren bozulmalar, sürücüler için büyük bir tehlike oluştururken; mahalleli sorunlara çözüm getirecek bir hizmet istediklerine vurgu yaptılar.
Zemini bozuk olan yolda güçlükle ilerlediklerini ifade eden vatandaşlar, “Yoldaki derin çukurlar, kalkan zemin nedeniyle seyir halindeyken sürekli ani manevra yapmak zorunda kalıyoruz. Bu sırada aynı şeritte ilerleyen ve karşı yönden gelen araçlarla birlikte kaza tehlikesi yaşıyoruz. Aynı zamanda araçların alt takımlarında sık sık maddi hasar meydana geliyor. Büyükşehir Belediyesi yol zeminini ilk önce düzledi ve sonra asfalt döküldü. Asfalt kaplama tutması ve yol eski kötü görünüme geri döndü.” diyerek yolun sorumluluğunu taşıyan Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden hizmet beklediklerini yinelediler.
Öte yandan turistler ve karayolu kanarında işletmesi olan esnaflar, Milas’ın turizm potansiyeli bakımından nadide yerleşim yerlerinden biri olan Kıyıkışlacık’a alternatif bir ulaşım yolu olma özelliği taşıyan karayolunun durumunun, turizmi de olumsuz etkilediğine dikkat çekiyor.
Gevşek bir zemine inşa edilen karayolunun aşırı bozulma nedenlerinden birinin de yolun yük kamyonları tarafından yoğun bir şekilde kullanılması olduğunu belirten esnaflar, “Bu yoldan günde defalarca ve tonlarca ağırlığa sahip yük kamyonları ve TIR’lar gelip geçiyor. Zaten zemin gevşek ve bu yoğun kullanım yolun bu hale gelmesinde neden oluyor. Yol düzenlemesi yapılırken bu duruma uygun bir çalışma yapılmasını talep ediyoruz. Aynı zamanda bu araçlar, çok hızlı bir şekilde geçiyor. İşletmelerimize gelen misafirler, turistler de aynı dertten şikâyetçi! Yolun bu bölümünde kamyonların, TIR’ların hızını yavaşlatması gerekiyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin bu konuyu da dikkate alarak, yola kasis yapmalarını talep ediyoruz.” diye konuştu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin