A+ A A-

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Milas Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan Okuma Yazma Kursu’na katılan vatandaşlar, büyük bir azimle eğitimlerine devam ediyorlar.

120418cehalet.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Milas Halk Eğitimi Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında muhtarlarla, okullarla ve diğer kurumlarla işbirliği halinde merkez ve kırsal mahalleler olmak üzere toplam 37 noktada Okuma Yazma Kursu açtı. Yıllar geçse de “Okumanın yaşı yoktur!” diyen kursiyerler, haftanın belirli günlerinde öğretmenlerinden eğitim alarak adeta cehalete savaş açtılar.
Seferberlik sayesinde artık elleri kalem tutan kursiyerler, yaşam hikâyeleri ve azimleriyle okuma-yazma bilmeyenlere, topluma örnek oluyorlar. Okul çağlarında kimi imkânsızlık kimisi ise çeşitli sorunlar nedeniyle okula gidemeyen kursiyerler, şimdi torunlarına hikâye okumanın, toplu taşımaya binerken ve resmi dairelerde işlemlerini yaptırırken zorluk yaşamayacak olmanın hayaline bir adım daha yakınlar.
Seferberlik ilk başladığında toplam 148 kursiyerin talep gösterdiği kurslara son günlerde ilgi bir hayli yoğun oldu ve kursiyer sayısı şuan itibariyle 268’e ulaştı. İlk kademenin ardından ikinci ve üçüncü kademe kursların da devam edeceği belirtilirken; kurslar sonunda okuma-yazma ile ilgili bir dizi etkinlik de planlanıyor.
Hayat boyu öğrenmenin ve eğitimin yaşı olmadığına dikkat çeken Milas Kaymakamı Eren Arslan, okuma-yazma bilmeyen yada kendini bu anlamda yeterli hissetmeyen vatandaşlara kursa katılmaları çağrısında bulunarak, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve eşleri hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen ‘Okuma Yazma Seferberliğine’ katılan tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Okuma yazma bilmeyen hemşehrilerimizi de kurslarımıza bekliyorum. Sizleri medeni cesaretinizden ötürü tebrik ederim. Okumanın, öğrenmenin yaşı yoktur ve sizler bunu kurslara katılarak gösteriyorsunuz. Yakınlarınızda okuma yazma bilmeyenlere de çok güzel örnek oluyorsunuz. İnşallah kursların sonunda okuma yazma üzerine çeşitli etkinlikler tertip ederiz. Eğitim yaşamınızda başarılar diliyorum.” dedi.
Okuma yazma öğrenerek karanlıktan, cehaletten kurtulduklarını söyleyen kursiyerler, kursların açılmasında emeği geçenlere ve öğretmenlere teşekkür ederek, okuma-yazma etkinliklerini heyecanla beklediklerini ifade ettiler.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin