A+ A A-

 

Özel Milas Sınav Temel Lisesi ve Milas Sınav Koleji öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticileri Çanakkale’ye gezi düzenlediler.

170418canakkale.jpg
Haber: Bülent Akman
Özel Milas Sınav Temel Lisesi’nden 83 öğrenci ve 10 öğretmen, Milas Sınav Koleji’nden 38 öğrenci ve 6 öğretmenin katılımıyla, Çanakkale gezisi düzenlendi. Gençlere tarih bilincinin aşılanması amacıyla gerçekleştirilen gezide; şehitlikler, Truva, Assos antik kentleri, Cunda Adası ziyaret edildi.
Öğrencilerle birlikte geziye katılan Özel Milas Sınav Lisesi Müdürü Ahmet Temizer, “Sınav ailesi ile tarihimize anlamlı bir yolculuk yapmış olduk. Çanakkale gezisine katılan 121 öğrenci ecdadının tarih yazdığı yerleri ziyaret ettiler. Çocuklarımız yakın geçmişimizin izlerini yerinde görme fırsatı buldular. Ülkemizin kurtuluşunda önemli ve şanlı bir zafer olan Çanakkale’de şehitlerimizin bıraktığı milli mücadele mirasımızı yerinde inceleyip, milli değerlere sahip, topluma faydalı ve bilinçli kişilik oluşumunda öğrencilerimize katkı sağladığımızı düşünüyorum. Öğrencilerimizi yalnız bırakmayan bütün öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Bu tür gezilerimiz bundan sonraki dönemde de devam edecektir.” diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin