A+ A A-

 

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, Milas Belediye Başkanlığı ve MİTSO katkılarıyla, 1. Milas Boğa Güreşleri Festivali düzenledi. Güreşlerden elde edilen gelirle kalıcı bir Yörük çadırı kurulması planlanıyor.

080518boga.jpg
Haber: Abdullah Özel
Bu yıl ilk kez geçtiğimiz pazar günü Milas Arena’da 1. Milas Boğa Güreşleri Festivali düzenlendi. Milas Yörük Obaları Kültür Derneği tarafından tertip edilen; Milas Belediye Başkanlığı ve MİTSO katkılarıyla yapılan güreşlere yaklaşık 100 boğa katıldı. Rakipleriyle kıyasıya mücadele eden boğalar, izleyenler tarafından sık sık alkışlandı.
Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, siyasi parti temsilcileri, milletvekili aday adayları ve çok sayıda vatandaşın takip ettiği güreşler sonunda, dereceye giren boğaların sahiplerine kupa ve madalya takdimi yapıldı.
Milas Boğa Güreşleri Festivalini geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut, güreşlerden elde edilen geliri, ilçedeki Hayıtlı Mahallesi’nde belirlenen alana kalıcı bir Yörük çadırı kurulması için harcayacaklarını söyledi ve tüm katılımcılara, destekçilere teşekkür etti.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin