A+ A A-

 

Milas Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan karikatür kursuna katılan minik karikatüristler şimdiye kadar çizdikleri karikatürleri 12 Mayıs Cumartesi günü Turhan Selçuk Karikatürlü Evde görücüye çıkartacak.

100518karikatur.jpg
Haber: Bülent Akman
Eğitmenleri Mehmet Nergiz nezaretinde çalışmalarını Milas Belediyesi Çocuk Kütüphanesi’nde sürdüren minik kursiyerler açacakları serginin hazırlıklarını tamamladılar. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışmasına gönderilen karikatürlerin seçimi için Milas’a gelecek olan İzel Rozental, Kamil Masaracı, Eda Oral, Serter Karataban gibi usta çizerler nezaretinde sergilerini açmanın heyecanı içerisinde olan minik karikatüristler cumartesi gününü iple çekiyor.
12 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00 da Turhan Selçuk Karikatürlü Evde açılacak sergi için minik çizerlerin çok çalıştıklarını belirten Mehmet Nergiz, “Çocuklarımızın bir yıldır çizdikleri karikatürleri sergileme fırsatı sunan Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a teşekkür ediyorum.” dedi.
Karikatür yarışması ve minik öğrencilerin açacakları sergi hakkında düşüncelerini dile getiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’na her yıl Dünyanın çeşitli ülkelerinden karikatüristler katılıyor. Her geçen yıl katılımın arttığını görmek bizleri memnun ediyor. Ayrıca Milas Belediyesi olarak ta açtığımız karikatür kursuna katılan öğrencilerimizin de böylesine bir sergi açması benim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Umuyorum ki ileriki yıllarda bu çocuklarımızın arasından Turhan Selçuk gibi dünya çapında üne kavuşmuş karikatüristler çıkacaktır.” ifadelerine yer verdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin