A+ A A-

 

Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri, edebi bir tür olan mektubu hatırlatmak için Tokat’ın Zile ilçesindeki Sakarya Anadolu Lisesi öğrencileriyle mektup dostluğu kurdular. Karşılıklı gönderilen mektuplarda ise Milas’ın ve Zile’nin güzellikleri anlatıldı.

12052018mektupmanset_7d7be.jpg
Haber: Abdullah Özel

Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Filiz Ekeyılmaz ve öğrencileri, mektup türünü hatırlatmak ve kültür paylaşımında bulunmak amacıyla eşine ender rastlanan bir mektuplaşma etkinliği başlattılar. Milas’ın tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri edebi bir dille kaleme alan öğrenciler, emekle hazırladıkları mektupları Tokat’ın Zile ilçesindeki Sakarya Anadolu Lisesi öğrencilerine gönderdiler.
Sakarya Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Nagehan Derin ve öğrencileri mektupları okuyarak Milas’ı hayallerinde canlandırdılar ve tanıma fırsatı buldular. Daha sonra onlar da Zile’nin tabiat güzelliklerini, yöresel yemeklerini, yerel alışkanlıkları kaleme alarak hazırladıkları mektupları Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerine gönderdiler. Öğrenciler tarafından beğeniyle okunan mektuplar daha sonra Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde sergilendi.
Öğrencilerin mektuplaşma etkinliğinden büyük keyif aldığını ifade eden Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Ali Pilavcı, bu etkinlik sayesinde öğrencilerin edebiyata olan ilgi ve alakalarının da artığını belirterek mektuplaşma etkinliğinde emeği geçen öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin