A+ A A-

 

Sakarya İlk ve Ortaokulu öğrencileri yıl boyunca ürettikleri yaklaşık 200 adet ürün ve projelerini sergiledi. Velilerin el emeği ürünler de kermes etkinliğinde okul yararına satışa sunuldu.

160518sakarya.jpg
Haber: Mustafa Emre
Sakarya İlk ve Ortaokulu, yıl sonu sergi ve kermes etkinliği düzenledi. Sergiye; Milas Milli Eğitim Şube Müdürleri Coşkun Demir ve Şaban Karakoç, Sakarya İlk ve Ortaokulu Müdürü Ali Akarca, ilçedeki okulların müdürleri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Yıl sonu sergisinde öğrencilerin ürettikleri yaklaşık 200 parçadan oluşan ürün ve projeler görücüye çıktı. Teknoloji tasarım, resim, İngilizce, bilişim, fen bilimleri ve matematik gibi alanlarda hazırlanan proje ve ürünler izleyenlerden takdir topladı.
Okul öğrencilerinin TÜBİTAK Yarışması için hazırladığı ‘formilas’ adlı motorlu araç oldukça ilgi çekti.
Kermes bölümünde ise veliler tarafından hazırlanan yiyeceklerin satışı yapıldı ve okula katkı sağlandı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin