A+ A A-

 

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde toplam 125 öğrenci kep atarak aileleri ve öğretmenleriyle birlikte mezuniyet sevinci yaşadılar.

170518lise.jpg
Haber: Bülent Akman

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi’nde, 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemini başarıyla tamamlayan liseli öğrenciler mezuniyet sevinci yaşadı. Okul bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin yoğun katılımıyla düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Müdürü Ali Aktaş, “Sevgili öğrenciler, bütün toplumların ve milletlerin umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Bu gerçeği Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Bütün ümidim gençliktedir’ diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki; sizler de bu umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak, Türk Bayrağı’nı gittiğiniz her yerde dalgalandıracaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum.
Sevgili gençler; zaman içerisinde okulumuzdan çok iyi bir eğitim aldığınızın, bilgi ve donanımla ayrıldığınızın, birçok şey öğrendiğinizin farkına varacaksınız. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı olarak kalırken, asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyorum. Sizleri sevgiyle selamlıyor, bundan sonraki yaşamınızda başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” diyerek mezun olan öğrencilere başarılar diledi.
Daha sonra bir konuşma yapan Okul Öğrenci Meclisi Başkanı İsmet Çakır, “Değerli öğretmenlerimiz, bizlere lise dönemi boyunca tuttuğunuz ışık ile yolumuza devam edeceğiz. Gösterdiğiniz ilgi ve alakayı hiçbir zaman unutmayacağız. Öğrettiğiniz yöntemlerle hayatın zorluklarını aşarak, yaşama daha da güçlü sarılacağız. Bize verdiğiniz sevgi bağlarını sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağız. Sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diyerek mezuniyette büyük emekleri bulunan öğretmenlere ve velilere teşekkür etti.
Konuşmaların ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından Müdür Aktaş ve öğretmenlerle mezuniyet pastası kesen öğrenciler, kep atarak mezun olmanın tadını çıkardılar.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin