A+ A A-

 

Engelliler Haftası kapsamında Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünce engelli farkındalığını artırmak amacıyla film gösterimi yapıldı.

160518engellihafta_91da1.gif
Haber: Abdullah Özel
Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünce film gösterimi gerçekleştirildi.
Yalnızca sol ayağını kullanarak yaşamını sürdürülebilen bir çocuğun yaşam öyküsünü anlatan ‘Sol Ayağım’ adlı filmle engellilerin günlük yaşamda karşılaştıkları zorluklar gösterilerek farkındalığın artırılması amaçlandı.
Karya Kahvaltı Bahçesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Milas Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın Coşkun, Şaban Karakoç, M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Sevim Seringen, AK Parti Milas İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl, koruma altındaki engelli bireyler ve vatandaşlar katıldı.
Etkinlikte vatandaşlar, engelli bireylerle kaynaşma fırsatı buldu.
3 GÜNLÜK TATİL YAPTILAR
Ayrıca, hafta kapsamında kurumun engelli bireyleri, Fethiye’de 3 günlük tatil yaptı. Bireyler, Fethiye’nin tarihi ve turistik yerlerini gezerek, safari, tekne turu ve piknik etkinlikleri gerçekleştirdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin