A+ A A-

 

Cumhur İttifakı paydaşları AK Parti Muğla İl Teşkilatı ve MHP Muğla İl Teşkilatı, ortak basın açıklaması düzenledi.

200319cumhurittifak_46ab2.jpg
Haber: Abdullah Özel

Muğla Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ve MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menteşe Cumhur İttifakı seçim ofisinde basın açıklaması gerçekleştirdi.
Cumhur İttifakı adına konuşan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete,” En son dertleri millet olan partililer Muğla’da, Ak Parti’yi öcü göstererek halkımızı kandırmaya çalışıyorlar. Yıllardır bu huylarından vazgeçemeyen bu zihniyet, Osman Gürün ve şürekasının devam etmesi için Muğlalının aklıyla alay edercesine Osman Gürün’e oy vermenin Muğla’mıza sahip çıkma anlamına geldiğine hemşerilerimizin inanacağını sanmaktadırlar” dedi.
Muğla Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ve MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menteşe Cumhur ittifakı seçim ofisinde basın açıklaması gerçekleştirdi. Cumhur İttifakı adına konuşan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete,” En son dertleri millet olan partililer Muğla’da, Ak Parti’yi öcü göstererek halkımızı kandırmaya çalışıyorlar. Yıllardır bu huylarından vazgeçemeyen bu zihniyet, Osman Gürün ve şürekasının devam etmesi için Muğlalının aklıyla alay edercesine Osman Gürün’e oy vermenin Muğla’mıza sahip çıkma anlamına geldiğine hemşerilerimizin inanacağını sanmaktadırlar” dedi.
Açıklama da Ak Parti il yönetiminin yanı sıra MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz’da hazır bulundu.
Muğla Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ve MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menteşe Cumhur ittifakı seçim ofisinde yapılan açıklamada Kadem Mete şunları söyledi:
“CHP ve İYİ parti il başkanlarının ortak basın açıklamasına, bu ülkenin Bekasından başka hiçbir önceliği olmayan partilerden oluşan Cumhur İttifakını temsil eden biz MHP ve AK Parti İl başkanları olarak şiddetle karşı çıkıyoruz. Bilinmelidir ki Yenikapı ruhunun oluşmasına kadar geçen süreçte topraklarımızda var olan sorunların hepsi bir noktada toplanmıştır. Bu sorun; topraklarımızda insanımızın bağımsız ve özgürce yaşaması ve yerli ve milli bir ruhla yönetilmesinin “ne şekilde sağlanacağı sorunudur”. On yıllardır kapalı kapılar arkasındaki siyaset mühendislikleri ve pazarlıklarla yönetilen yurdumuz bu karanlık ve belirsiz siyasi figürlerle mi yönetilecek yoksa kendisini ve vatanına olan derdini her şeyiyle samimi ve gönülden ortaya koyan vatanseverler tarafından mı yönetilecek. O yüzden 31 Mart seçimleri sadece yerel yöneticileri seçeceğimiz bir yerel seçim değildir. Bu seçimlerde yapacağımız aslında bir parti tercihi değil, bu ülkeyi hangi güçlerin yöneteceğine dair hakla batılın karşılaştığı “siyasi savaş” oyununun kazananını ve kaybedenini belirleyeceğimiz bir dönemeçtir. O yüzden Biz MHP ve AK Parti Muğla İl Başkanları olarak diyoruz ki Muğlamız da halkımızın 31 Martta yapacağı tercih, Osman Gürün ve Oligarşisinin güç-makam ihtiraslarının tecelli edip etmeyeceğinin çok çok ötesinde bir anlam ifade etmektedir. Muğlalının tercihi öncelikle bu Şehrin, bu toprakları gerçekten sevenler tarafından yönetilmesi aynı zamanda da bu şehri layıkıyla hizmetlerle buluşturacak kadrolarla yönetilmesi olacaktır. Yoksa sokakta kimsenin gündeminde Osman Gürün’ün kaybedeceğini gördüğü seçim korkusuyla yaratmaya çalıştığı hayal ürünü komplo teorileri yoktur.”
İl Başkanı Mete açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Seçimi kaybedeceğini gören Osman Gürün hukuksuzluğun zirvelerinde dolaşarak emri altında çalışan yüzlerce personelin meslek hayatlarını bitirecek kadar gözü dönmüş uygulamalar yapmaya başlamıştır. MUSKİ Genel Müdürü imzasıyla 13 İlçede çalışan yüzlerce personeli kapsayan görevlendirme ve belediyenin tüm araç ve gereçlerinin kullanılmasına yönelik emirleri, tarafımızca öğrenilir öğrenilmez gerek ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuş, gerekse bu uygulamanın durdurulması için Seçim Kuruluna başvuruda bulunulmuştur. Menteşe İlçe Seçim Kurulu tarafından bu başvurumuz kabul edilerek 18.Mart 2019 tarih ve 2019/43 nolu karar ile gerek belediye personelinin gerekse belediye araç ve gereçlerinin seçim kampanyası kapsamında kullanılmasının durdurulmasına karar verilmiştir. Ancak bu Seçim Kurulu kararında açıkça kanunu çiğnediği belli olan Osman Gürün ve yetkililerin bu eylemlerinin sonlandırılması kararına “karşı oy “ kullanan üyelerin CHP-İYİ PARTİ ve HDP’li üyeler olması, millet ittifakının aslında adında millet olan ama derdi millet olmayanların kurduğu ittifak olduğunun en net göstergesidir. Yurdumuzda var olduğunu söylediğimiz “BEKA” problemi bu kararda “karşı oy” kullanan bu 3 partinin omuz omuza olmasıyla Muğlalı hemşerilerimiz tarafından da çok net görülmelidir.”
Kadem Mete açıklamasını , “MBB Başkanı Osman Gürün; devam eden eserler diyerek, projeler diyerek veya hedefler diyerek hemşerilerimizi kandırmaktadır. Yarım kalan inşaatları büyük eserler olarak lanse etmeye çalışan Osman Gürün’ün eserlerinden; Menteşe Eski Garaj alanına yapılmaya başlanan Yer altı otopark ve meydan inşaatı, inşaatın durması ve terk edilmesi bir yana, müteahhitte fazla hak ediş ödenmesi ile sonuçlanan bir fiyasko haline dönmüştür. Orhaniye Mahallesi’ne yapımına başlanan Sosyal Hizmet merkezinin inşaatı da durmuş ve akıbeti meçhul hale gelmiştir. Uğur Mumcu Bulvarına yapımına başlanan Bölge Müzesi ve idari bina inşaatı ise sadece İnşaatın yarım kalmasıyla değil aynı zamanda imara aykırı olması nedeniyle de kaçak duruma gelmiştir. Muğla 2.İdare Mahkemesinin 29.01.2019 tarihli 2019/39 nolu kararıyla Bölge Müzesi inşaatının yapımına konu olan İmar Düzenlemesi iptal edilmiştir. Bu iptal ile Bölge Müzesi inşaatı “kaçak yapı” haline gelmiş ve akıbeti meçhul bir hal almakla belki de diğer iki inşaat gibi yıllarca göz önünde duracak beton yığınları olarak Menteşe’nin kalbine saplanmış şekilde duracaktır. Özetle bırakın bu yarım kalan inşaatların akıbetini, birkaç yüz metrelik şehir içi yol ve kaldırımları bile aylarca süren çalışmalarla beceremeyen “Osman Gürün Belediyeciliğinin” son bulması sadece Muğlalının değil Turizmin gözbebeği ilimize gelen milyonlarca yerli yabancı turistin de beklentisidir. Beceriksizliğinizle, iş bilmezliğinizle, demokrat görünümlü despotluğunuzla Muğlamıza daha fazla zarar vermenize izin vermeyeceğiz. Gönül belediyeciliği sadece bir slogan değildir. Bir hizmet kervanıdır. Bu kervan 1 Nisanda kalkacak ve yolu Muğlamızın her yaşayanını ve metrekaresini ihya edecek şekilde devam edecektir. Biz Muğlamızı gönülden seviyoruz ve koruyormuş gibi yapan Osman Gürün saltanatından çok daha fazla ilimizin her metrekaresini koruyacağımıza söz veriyoruz” ifadeleriyle tamamladı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin