A+ A A-

 

Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır, Menteşe 'de bir günde 12 yaptığı mahalle mahalle ziyaretinde “Osman Abi’nin torun sevme zamanı gelmiş.” dedi.

270319nilhidir.jpg
Haber: Bülent Akman

Cumhur İttifakı AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır, Menteşe’ye bağlı 12 mahallede vatandaşlarla bir araya geldi. Hıdır yaptığı ziyaretlerde merak edilen soruları rakiplerini analiz ederek yanıtladı.
"Seçimlerde madem ki milli irade hiçbir baskıya maruz kalmadan ortaya çıkacak o halde geçmişteki 5 yılı iyi değerlendirmemiz lazım.” diyerek sözlerine başlayan Hıdır, “Seçimi almak için 5 yıl önce ne vaadlerde bulundular ne sözler verdiler.Bu geçen 5 yılda hangi vaadleri yerine getirdiler.Kimler idarede yer aldı?Bunları iyi gözlemlemek gerekir.Arkadaşlarımızın hepsi hali hazırda mevcut belediye başkanı.Ben son 7 yıldır Türkiye siyasetinde aktif rol alan bir ismim.Ben de belediye başkanı olsam bunu bugün yapma hakkını herkese veririm zira bu herkesin hakkıdır.Eleştiri doğruyu bulmak adına önemlidir.Ben de bugün bu hakkımı kullanıp belediye başkanlığı yapmış isimleri değerlendirmek isterim.Tabi bu kavga etmek için değil milletimizin kandırılmaması, aldatılmaması için olacaktır.Bunları ifade ederken asla hiçbir parti mensubunu ya da onlara oy veren vatandaşlarımızı rencide etme gibi bir niyetimin olmadığını da ifade etmek isterim.Bu ülkede demokrasi var.Herkes gönlünde yatan aslana istediği gibi oy verir.Fakat dedik ya milli iradenin ortaya çıkması lazım.Önümüzde 5 yıl var.Yanlış oy verdiğimiz zaman kim kaybeder? Muğla kaybeder. Çocuklarımızın geleceğini çalmış oluruz. Eşimizin mutluluğunu çalmış oluruz.” ifadelerini kullandı.
"OSMAN ABİ'NİN TORUN SEVME ZAMANI GELMİŞ "
Hıdır sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi bu bağlamda Osman Abi 'yi sizlere anlatmaya gerek yok.Mahallelerde bu çağda nelerin sorun olduğunu ve taleplerin ne olduğunu sizden öğreniyor.Osman Abi'nin yönetim zafiyetlerine sizler sayesinde şahitlik ediyoruz. Şoför esnafına yapılan eziyetlerin ardı arkası gelmiyor. Bir minibüsü alınmış hak sahipleri üç dört arkadaş bir minibüse hissedar edilmiş. Yasalara aykırı uygulamalar şoförlerimizi canından bezdirmiş. İntihar eden de var.Ailesi dağılan da var.İflas edenin sayısı belli değil.Artık diyorlar ki "ölmüş eşek kurttan korkmaz" şoförlerimiz haklı olarak isyanda.UKOME'ye giden şoförler gidip durumu izah etmek istemiş.Osman Abi'ye ulaşamamış.Sekreter önüne geçmiş vatandaşın. Kredi ödemekle geçen bir ömürden bahsediyorlar.Bu kabul edilemez.Dolayısıyla Osman Abi'nin torun sevme zamanı gelmiş.”
Mahallelerde kanalizasyon olmadığını belirten Hıdır, “İçme suyu sıkıntısı var. Sosyal alanları zaten yok. Fosseptikler doluyor,köylü anlaştığı firmaya dolan fosseptiği temizlettiriyor. AK Parti'nin oyu çıkan mahallelerde ise durum daha da vahim. Köylüye, çiftçiye bu eziyet reva değil. “ şeklinde konuştu.
“NEDEN MUĞLA 'YI HİZMETSİZ BIRAKTIN OSMAN ABİ?”
Rakiplerinin analizine CHP Muğla Büyükşehir Belediyesi mevcut başkanı Osman Gürün ile başlayan Hıdır, “Neden hizmet edemedin Osman Abi deyince 500 milyon lira borç ödedim diyor. Bakıyoruz borç su paraları ile ulaşım zamlarıyla vatandaşın sırtına yüklenmiş. Daha da 750 milyon borç var diyor.Geçtiğimiz 5 yılda 500 milyon borç ödedim yatırım yapamadım diyen Osman Abi önümüzdeki 5 yıl 750 milyon borç öderken yatırım yapabilecek mi? 1 ton su 4 TL atık bedeli de bir o kadar.1 ton suyu 8 TL'ye kullanıyor.Denizli 2.65 TL atık bedeli ile birlikte 3.60 TL.Biz de diyoruz ki içme suyunda %50 indirim yapacağız neden çünkü olması gerekeni bu. Takdiri sizlere bırakıyorum. Biz bu borç yükünü Muğlalı 'nın sırtından alacak tek partiyiz.” dedi.
“BÜYÜKŞEHİR 'İ NASIL YÖNETECEKSİN MEHMET KARDEŞİM?”
Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Başkan Adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a da yüklenen Hıdır, “Aile olarak çok sever, çok saygı duyarım.Bodrum için yaptıkları da yapamadıkları da ortada olan bir kardeşim. Ama bir gerçek var ki yağmur drenaj kanallarının sağlıksız yapıları, alt yapının tehlike sinyalleri veren durumu, kanalizasyonu yok denecek halde olan bir Bodrum,denizi kirlenen bir Bodrum,sel felaketleri ve foseptikten gelen kokularla anılan bir Bodrum var ortada.Bu durumu görmezden gelemeyiz.Turizmde getirdiği gelir ortada olan Bodrum'un bu kadar hizmetsiz kalmasına sessiz kalamayız. Bodrum'un suyu bu kadar pahalı kullanmasına içimiz el vermez.” şeklinde konuştu.
“BAĞIMSIZ ADAY MUĞLA 'NIN ALT YAPISINI YAPAMAZ”
Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatçı’ya da yüklenen Hıdır, “Tek başına çıkmış halkın ittifakı var diyor. Peki tek başına meclis üyelerin olmadan halka hizmet götüremediğinde ne olacak? Milleti kandırmayalım.Fethiye Körfezi'nin durumunu hükümete söyleyen bizdik,hükümet 250 milyonluk projeyi bizim vesilemizle kabul ettik.Biz olmasak daha önce Saatcı ben dilenci miyim demeyip gitseydi o zaman da olurdu.Hatta böyle 3 yıl sürmezdi de daha kısa surede bu sorun çözülürdü. Şimdi Allah'ın izniyle 3 yılda temizlenecek. Daha önce de Hasan Özyer vekilken 35 milyonluk arıtma için vesile oldu Ölüdeniz 'e.Yani devlet yatırım yapıyor. Ancak yerel yönetim vazifesini yapacak halk için gerekli olanları devlete bildirecek. “ ifadelerini kullandı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin