A+ A A-

 

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, devam eden Torba yasa ile emlak vergilerinin yüzde 50 aşağıya çekileceğini ileri sürdü.

141117vergi_45d5d.jpg
Haber: Volkan Yıldız
AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, partisinin Marmaris İlçe Başkanlığında partililer ile bir araya geldi. Öztürk, Muğla’nın çöp, su ve otopark sorunun olduğunu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Muğla'ya davet ederek, “Gelsin yazın akmayan suyu, toplanamayan çöpü yerinde görsün. Aynı 90’lardaki İstanbul gibi. Böyle bir dönemde su probleminin çözülememiş olması çok düşündürücü” dedi.
"Şikayet Edeceklerine Kendi İşlerini Düzgün Yapsınlar"
Datça’ya, Bodrum’a Muğla’ya gidiyorsunuz su problemi var. Muğla’nın belirli saatlerinde su veriliyor. Aynı 90’lardaki İstanbul gibi. Böyle bir dönemde su probleminin çözülememiş olması çok düşündürücü. Marmaris’te su problemini yaşamıyoruz. Demek ki doğru işler yaptığınız zaman bir çok problemi çözmüş oluyorsunuz. Su problemini ayrıca çöp problemini çözemeyen bir yerel yönetim var. Marmaris’te çöp sorunu yaşamıyoruz. Şimdiki Belediye Başkanımız Ali Acar’ın da çok desteği var. Ancak rahmetli Karadinç döneminde yapılan bir takım doğru hamleler Marmaris’te sorunu çözüyor. Muğla’da üçüncü problem ise yol ve otopark problemi" dedi.
“Limanları ve İskeleler Yerinde Yönetilecek”
Öztürk, "Şimdi bakıyorsunuz Büyükşehir Yasası ne kadar güzel bir yasaymış diyorlar. Marmaris’in limanını, Fethiye’nin iskelesini almaya çalışıyorlar. İnşallah biz Muğla Büyükşehir Belediyesini kazandığımızda Marmaris’in Limanı’nı da ve diğer şehirlerin kendilerine ait yerlerini yerinde yönetilmesini sağlayacağız” dedi.
Marmaris için önemli olan konunun hizmet olduğunu dikkat çeken Milletvekili Öztürk, “Beldibin’de herkesin bildiği gibi bir hastane projemiz var. Geçtiğimiz hafta bakanımızla görüştük ve bakanımızın önünde. Projemiz bakanımız tarafından onaylandıktan sonra 15 Aralık'tan sonra Yatağan ve Marmaris Devlet Hastanelerinin ihalesi var. Projesi bitti ve teslim ihalesi yapılacak. Şubat sonu gibi de Marmaris Devlet Hastanemizin temelini atmış olacağız" dedi.
"Emlak Vergileri %50 Düşecek"
Emlak Yasası ile ilgili torba kanunda görüşmeler yapıldığını da belirten Öztürk, emlak vergilerinin %50 aşağıya çekileceğini belirtti. Öztürk, “Hiçbir yerel yönetim ben şu kadar emlak vergisi koydum diyemeyecek. 2018 yılında inşallah emlak vergileri düşürülmüş olacak” şeklinde konuştu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin