A+ A A-

 

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmekte olan 502 sayılı Torba kanun Tasarısı ile ilgili olarak genel kurulda bir konuşma yaptı. Ekonominin giderek kötüye gittiğini söyleyen Üstündağ, iktidardaki düşünün devam ettiğini, ülkeyi zor günlerin beklediğini iddia etti.

171117ustundag_a1dcb.jpg
Haber Merkezi
CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmekte olan 502 sayılı Torba kanun Tasarısı ile ilgili olarak genel kurulda bir konuşma gerçekleştirdi. Üstündağ, konuşmasında olaylara yönelik sert açıklamalarda bulundu.
“EKONOMİ GİTTİKÇE KÖTÜLEŞİYOR”
Enflasyonun yüzde 11’lere dayandığını, doların hızlı yükselişinin devam ettiğini, işsizliğin arttığını, esnafın kepenk kapatmaya devam ettiğini, mazotun 5 lirayı aştığını ifade eden Üstündağ: “Dünyada sıcak para bolluğu ortadan kalktı. Rıza Sarraf’ın altınları da suyunu çekti. İktidar Sarraf’ın altınlarına alıştığı için şimdi de vatandaşın altınına göz dikmiş durumda. Ancak vatandaş bunları iyi bildiği için yastık altından çıkarmadı. Dünya liderimiz var, bizi uçuracak diye diye milleti canından bezdirdiler. Dünyada 17. büyük ekonomi diye övünüyorlar, ama 1985’te dahi 15. büyük ekonomiye sahipti. İhracatın 2002’de 36 milyar dolardan 155 milyar dolara çıkarttıklarını söyleyen Başbakan, ithalatı niçin söyleyemiyor. Hâlbuki 2002’de 52 milyar dolar olan ithalatı, 200 milyar dolara çıkarttılar. Dış ticaret açığı rekorlar kırıyor.” dedi.
“VATANDAŞA GELİNCE PARA YOK, SURİYELİ’YE PARA ÇOK”
AK Parti iktidarının halkı bezdirdiğini söyleyen Akın Üstündağ, iktidar ve çevresinin için bolluk içinde yaşadığını, halktan uzaklaştığını iddia ederek sözlerini şöyle tamamladı: “Taşerona gelince para yok, saraya gelince para var. İşçiye memura gelince para yok, yazlık saraya gelince para var. Çiftçiye köylüye gelince para yok, Sırbistan’dan et ithal etmeye gelince para buluyorsunuz. Emekliye gelince para yok; uçaklara, zırhlı lüks araçlara gelince para var. Vatandaşa gelince para yok, Suriyeli’ye gelince para var. Bu millet sizden sıkıldı. Bu millet sizin yalanlarınızdan bıktı. İlk seçimde vatandaş hesabı kesecek haberiniz olsun.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin