A+ A A-

 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla’da, 12 ilçe başkanı ortak basın açıklaması düzenleyerek 36. Olağan İl Kongresi’nde CHP Muğla İl Başkanlığı’na Mürsel Alban’ı aday olarak gösterdiklerini duyurdu.

201217alban_8f943.jpg
Haber: Mustafa Emre
Cumhuriyet Halk Partisi Muğla’da, 12 ilçe başkanı ortak basın açıklaması düzenleyerek 36. Olağan İl Kongresi’nde CHP Muğla İl Başkanlığı’na Mürsel Alban’ı aday olarak gösterdiklerini duyurdu.
12 ilçe başkanı adına basın açıklamasını yapan Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya şu ifadelerde bulundu: “Ülkemizde yaşanan siyasi, ekonomik gelişmeler, OHAL yasaları, kanun hükmünde kararnameler ile iktidarın hükümdarlığını sürdürebilme çabaları ve en önemlisi 2019 yılında parlamenter sistemi, katılımcı demokrasiyi bitirerek tek adam rejimine dönüşme çabaları içerisinde ne yazık ki Türkiye yönetilememektedir. Ana Muhalefet Partisi görevini tek başına, cesaretle bütün zorluklara rağmen yılmadan yerine getiren, demokrasi, özgürlük ve adalet çizgisinde yürüyen, mücadele eden tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir.”
“MUĞLA CHP’NİN YIKILMAZ KALESİDİR”
“Partimizin halkına doğruları söyleyerek, adaletin, demokrasinin, üreticinin yanında olan bu gururlu yürüyüşü 2019 Yerel, Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ülkemizin geleceğine aydınlık olarak yansıyacak, Türkiye Cumhuriyeti tekrar kuruluş ilkelerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydın, çağdaş çizgisine dönecektir. Bu yolda ülkemizin bütün şehirleri gibi Muğla’mıza da büyük görevler düşmektedir. Muğla çoğulcu demokrasinin, özgürlüklerin, sevgi ve hoşgörünün en önemlisi de Cumhuriyet Halk Partisi’nin yıkılmaz kalesidir. Muğla genel, yerel seçimlerde aldığı oylar ve referandumda Büyükşehirler arasındaki birinciliği ile halkımızın Partimize güven ve teveccühün artışının en önemli işaretidir.Partimizin bu başarısında Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş vatandaşlarımızın yanı sıra Milletvekillerimiz, İlçe Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız, Meclis üyelerimiz, Kadın, Gençlik kolları ve en önemlisi bütün Örgütünü bir arada tutan, gece gündüz demeden tüm İlçe örgütleriyle bir arada işbirliği içerisinde çalışmış İl Başkanımızın da büyük mücadelesi ve emeği vardır.”
“İL BAŞKANIMIZIN ÇALIŞMALARI SONUCU SEÇİMLERDE BAŞARI KAZANDIK”
“İl Başkanımızın, ilçe ilçe gezerek gerçekleştirdiği disiplinli ve programlı seçim çalışmaları sonucu 7 Haziran, 1 Kasım ve 16 Nisan Genel ve Referandum Seçimleri hem İlimize hem de Partimize başarılar kazandırmıştır. Gelecek seçimlerin ne kadar önemli olduğunun farkındalığının bilinciyle, İl Başkanımız önderliğinde yakaladığımız bu uyumun ve birlikteliğin önümüzdeki seçimlerde de etkili olacağına inanıyoruz. Bu sebeple; aşağıda imzaları bulunan bizler, emeğini, zamanını Örgütü ve Partisi için ayırmış, hiçbir görevden kaçınmamış, durmadan her platformda İktidara karşı mücadele vermiş ve Örgütüne sahip çıkmış İl Başkanımızı takdir ediyoruz. Önümüzdeki seçimlerde de, Örgütümüzün başında yer alarak uyum içerisinde hep birlikte çalışmak ve yeni başarılara imza atmak üzere 36. Olağan İl Kongre’mizde İl Başkan adayımız Mürsel Alban’dır. Parti disiplini ve bütünlüğü içerisinde tek yumruk olan örgütümüz il başkanımız önderliğinde örgütlerimiz ile birlikte 2019 seçimlerinde de ülkesi için en başarılı sonucu alacak, Muğla Cumhuriyet’in kalesi olmaya devam edecektir.”
Mürsel Alban’ın Muğla CHP İl Başkanlığı adaylığının altında imzası bulunan ilçe başkanlarının isimleri şöyle: Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner,Datça İlçe Başkanı Aytaç Kurt, Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, Kavaklıdere İlçe Başkanı Mehmet Gülhan, Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol, Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın, Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, Seydikemer İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban, Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan, Yatağan İlçe Başkanı Kemal Özler.
Basın açıklamasına ve Mürsel Alban’ın adaylık kararına Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün katılmadığı gözlendi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin