A+ A A-

 

CHP Muğla İl Başkanı, CHP İlçe Başkanları ve CHP’li Milletvekilleri bir basın açıklaması yaparak, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın yanında ve arkasında olduklarını, AK Parti ve yandaş medya tarafından yapılmak istenen karalama kampanyasının tutmayacağını söylediler.

050117chpaldan.jpg
Haber: Mustafa Emre
CHP Muğla İl Başkanlığı, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın arkasında olduklarını ve destek verdiklerini açıkladı.
CHP Muğla İl Başkanlığından yapılan basın açıklamasında; “Bir olayı anlamak, yorumlamak ve doğru karar verebilmek için o olayın öncesini, meydana geliş şeklini bilmek ve tarafsız bir gözle değerlendirerek sonuca varmak gerekir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 15 Temmuz darbe sürecine hangi tavizlerin verilerek getirildiğini ya da herkesin bildiği cümleler ile ‘Ne İstediler de Vermedik, Bu hasret Bitsin’ anlayışı ile gittiği milletimiz tarafından bilinmektedir. Devletin, polisin, askerin, adalet sisteminin en önemli mevkilerine muhalefetin, değerli yazarların tüm uyarılarına rağmen iktidar desteği ile getirilen adına cemaat dedikleri terör örgütü mensuplarının 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe girişimi Türk Milleti’nin azim ve kararlılığı ile püskürtülmüş, kendi yarattıkları düşmanın karşısına çıkamayan iktidar mensupları halkın kendi iradesi ile meydanlara inmesine fırsat bilerek kendilerini korumalarının arasından cep telefonu kamerası aracılığı ile gösterebilmiştir. Yaşanan darbe girişiminden sonra siyasi olarak bu süreçten Kanun Hükmünde Kararnameler ile en çok yararlanan da iktidar partisidir.” denildi.
Yapılan açıklamanın devamında, şunlara değinildi: “Türkiye Cumhuriyeti karar mekanizması Türkiye Büyük Millet Meclisi yerine bir gecede çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ve OHAL süreci ile ülke yönetmeye çalışan ve 15 yılda alamadığı, meclisten geçiremediği kararları almakta ve ülkemizi kaosa sürüklemektedir. Son olarak çok değerli CHP Muğla Milletvekilimiz Ömer Süha Aldan’ın bir radyo programında yaptığı açıklamaları çarpıtan iktidar mensupları ve yandaş medya konuyu 15 Temmuz şehitlerine çekmeye çalışmış, 13 ilçe başkanı ve AKP Muğla il Başkanı milletvekilimiz hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Muğla Milletvekilimiz Ömer Süha Aldan’ın hukukçu oluşundan, ülkemiz için yaptıklarından, verdiği onurlu mücadeleden, son Reza Zarrap davasında ortaya koyduğu çalışmalardan rahatsız olan iktidardan beklediğimiz ve şaşırmadığımız bir çamur atma ve hedef gösterme hamlesidir. Radyo programında söylediklerinin tam metnini yayınlayan milletvekilimizin basın açıklamasını okumayan ya da programda söylediklerinin tamamını dinlemeyenler sadece bir kelimeye takılarak suçlamalarda bulunmakta akılların sıra milletvekilimizi suçlu göstermeye çalışmaktadırlar. 15 Temmuz şehitleri hakkında tek bir olumsuz cümle sarf etmeyen milletvekilimiz bir hukukçu olarak herkesin tepkisine neden olan son çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamedeki belirsizliği, muğlaklığı ortaya koyuyor.”
Ayrıştırıcı bir siyaset yapıldığının öne sürüldüğü açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Bu maddenin “15-16 Temmuz günü cereyan eden olaylar nedeni ile” ibaresi eklenerek düzeltilebileceğini, düzeltilmediği takdirde yoruma açık olduğunun altını çiziyor. Ülkemizde bundan sonra yaşanabilecek herhangi bir toplumsal, ekonomik tepkide, bir gösteri ve yürüyüşte yaşanabilecek olumsuzlukları ortaya koyarak bu maddenin kesin olarak düzeltilmesi gerektiğini belirtiyor. Gezi direnişini örnek veren milletvekilimiz bu tür olaylara karşı iktidarın bu kanun maddesi ile gövde gösterisi yaptığını belirtiyor ve bu maddeden güç alarak sokağa çıkacak art niyetli kesimleri tarif ediyor. AKP İl Başkanı’nın basın açıklamasında iddia ettiği gibi halkı kışkırtan, düşmanlık tohumu ekecek hiçbir ifadede bulunmadığı gibi bu maddenin ileride iktidarın da aleyhine olabileceğini söylüyor.
Ülkemizde son 15 yılda ayrıştırıcı, etnik siyaset yapan, birleştirici değil, ötekileştiren dil kullanan, gezi direnişinde yüzde 50’yi evinde zor tutuyorum diyen, açılım adı altında ülkemizi terör batağına sürükleyen, referandumda hayır verenlere terörist diyecek kadar ileri giden iktidarın CHP Muğla milletvekilimize attığı çamurun izi kalmayacak, milletimiz bütün bu yaşananların hesabını demokratik yollarla sandıkta verecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nde tek başına gerçeklerle, doğrularla muhalefet görevini sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı’ndan, milletvekillerinden, belediye başkanlarından AKP’nin korkması son derece doğal, insanidir. Gerek Man Adası, gerek Reza Zarrap olayı, gerekse 15 yıldır iktidarlarında başarısızlıkların hesabı sandıkta sorulacak, Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ün yolunda kuruluş ilkelerine tekrar dönecektir.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin