A+ A A-

 

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı, Türk gençliğinin sorunlarının çözümü ve madde bağımlılığının önlenmesi amacıyla 7 Ocak’ta “1. Türk Gençlik Kurultayı” düzenledi.

090117ulkuocak.jpg
Haber: Abdullah Özel
Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa sürdürdüğü proje kapsamında 1. Türk Gençlik Kurultayı düzenledi. 7 Ocak’ta düzenlenen kurultayda Türk gençliğinin karşılaştığı sorunların çözümü, gelecek hedefleri ve hedefler üzerine öneriler, madde bağımlılığının önlenmesi gibi konularda eğitimler verildi. Kurultayda Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan öğretmenler de konuşmacı olarak katıldı.
Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı binasında yapılan kurultaya; İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, AK Parti Gençlik Kolları teşkilatı, MHP ilçe teşkilatı, MHP’li meclis üyeleri, Milas’ta görev yapan öğretmenler Aysu Akyol, Metin Topal, Metin Polat, Hasan Karabağ, eğitim sendikaları temsilcileri ve Yörük derneklerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve veliler katıldı.
Etkinlik, saat 10.30’da Abdullah Buğra Koçlar Konferans Salonunda başladı. Sunumunu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram’ın yaptığı kurultayda öğrencilere zararlı alışkanlıklar ve başarının sırları anlatıldı. Öğrenciler, merak ettikleri konuları katılımcılara sorarak bilgi aldı.
Akşam saatlerinde Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda devam eden etkinlikte,Yörük- Türkmen Kültür Derneği’nin halk oyunu gösterisi ve Grup Göktürkler konseri yapıldı. Etkinlik, kurultaya destekçilerine verilen plaket tesliminin ardından sona erdi.
Törenin ardından Milasmedya’ya konuşan Ülkü Ocakları Milas İlçe Başkanı Hayrettin Gönül, “Ülkü Ocakları Milas İlçe Başkanlığı olarak, eğitim ve kültürel faaliyetlerimize bir yenisini daha ekledik. Gençlerimizin gelecekte daha başarılı ve gelecek nesillere daha faydalı, olabilmesi amacıyla yaptığımız bu kurultayı başarı ile tamamladık. Güçlü Türkiye’nin temeli olan Türk Gençliğine yönelik faaliyetlerimiz bugün toprağa ekilen birer fidan olmaya devam ederken, yarının asırlık çınar olarak yaşayacak olan Türk devletinin de bir kökü olmaya hazırlanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin