A+ A A-

 

Milas AK Parti Gençlik Kolları, 5. Olağan Genel Kurulunu tamamladı. Tek aday ile yapılan genel kurulda Kadir Bingöl, gençlik kolları başkanı seçildi.

22012018aakparti_304f2.jpg
Haber: Mustafa Emre
AK Parti Milas Gençlik Kolları, 5. Olağan Kongresi için sandık başına gitti. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Güçlü’nün görev süresinin sona ermesi dolayısıyla yapılan başkan seçimlerinde tek aday olarak çıkan Kadir Bingöl, yeni gençlik kolları başkanı seçildi. Geçtiğimiz pazar günü Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan kongreye AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, İl Başkanı Kadem Mete, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Osman Söyler, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Cengizhan Güngör, İlçe teşkilatı yöneticileri, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Osman Söyler ve çok sayıda parti üyesi katıldı.
“GÜZEL VE BÜYÜK GURUR”
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan kongrede, gündeme ilişkin mesajlar verildi. 3 yıldan bu yana başkanlığı yürüten Emre Güçlü, gençlik kolları başkanlığını Kadir Bingöl’e devretmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Ne güzel ve ne büyük gururdur ki, 3 yıl boyunca gecemizi gündüzümüze katarak, alnımızın akıyla bugün itibariyle görevimizi devrediyoruz. Gençlik gelecektir anlayışıyla hareket eden bu teşkilatın içinde bulunmaktan onur duyuyorum. Çalışmalarımız bugüne kadar her kesimden takdirle karşılandı. Bizler, koltuktan güç almak için değil, koltuğa güç vermek için bu göreve geldik.” ifadelerini kullandı.
“BU GÖREVİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRECEK”
AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar ise konuşmasına başlamadan önce Arif Nihat Asya’nın ‘Fetih Marşı” adlı şiirini okudu. Acar, “Emre Güçlü kardeşimizle beraber 18 yaşından bugüne kadar partimiz için her türlü görevi yılmadan, usanmadan, yorulmadan yerine getirdik. Aç kaldık, açıkta kaldık ama pes etmedik. Tembel olmadık, durağan olmadık. Bakınız, 2007, 2009, 2011 seçimleri, referandum ve 2014 seçimleri ve 15 Temmuz’da meydanları hınca hınç doldurarak, o hainleri geri püskürttük. Gerçekten büyük emekleri olan Emre Güçlü kardeşimize teşekkür ediyoruz. Kadir Bingöl kardeşimiz ise genel merkezimizin bize bir emanetidir. Bu saatten itibaren yeni gençlik kolları başkanımızın tüm istekleri başımız üstünedir. Onun bu görevi layıkıyla yerine getireceğine de inancım tamdır.” dedi.
AK Parti Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Cengizhan Güngör, Emre Güçlü’nün bundan sonra il gençlik kollarında görev alacağını söyleyerek yeni ilçe gençlik kolları başkanı Kadir Bingöl’e başarılar diledi.
“MİLAS’I BELEDİYECİLİKLE TANIŞTIRACAĞIZ.”
Kongrede konuşan Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve İl Başkanı Kadem Mete ise, Afrin operasyonu ile ilgili dilek ve temennilerde bulundu.
Kongrenin son konuşmasını yapan AK Parti Milas Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl, 2 yıldır avukatlık yaptığını belirterek, “Emre Güçlü başkanımla birlikte ilçe gençlik kollarında görev aldık. Şimdi ise Emre Güçlü Başkan bayrağı bana teslim ediyor. Şundan hiç kuşkunuz olmasın, en az Emre Güçlü Başkan kadar başarılı, hatta çıtayı bir tık daha yukarıya çekeceğim. Çünkü hedefimiz belli. 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Milas’ı, ak kadroların yöneteceği belediyecilikle tanıştırmak. Bunun için ben ve arkadaşlarım hiçbir zorluktan kaçınmayacak; yılmayacak, yorulmayacak, dinlenmeyecek ve hiçbir fedakarlıktan kaçmayacağız. Buradan söz veriyoruz.” sözlerini kullandı.
AK Parti Milas Gençlik Kolları’nın yeni yönetim kurulu ise şöyle: Kemal Çeşmeli, Rabia Yıldırım, Ümit Ayhan, Demet Şimşek, Merve Mazı, Emrah Çelik, Deniz Umutlu, Servet Üner, Kemal Taş, İsmail Yıldırım, Tugay İpek, Mücahit Çakır, Hasan Basri Dingeç, Kemal Ekin, Vedat Kartal, Durmuş Aktaş, Okan Yatmaz, Barış İlter, Özlem Atife Çeper, Ramazan Eke, Mehtap Tireli, Erkan Ölmez, Erkan Erol, Hasret Serin.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin