A+ A A-

 

Yeni yılın ilk danışma kurulu toplantısını yoğun katılımla gerçekleştiren AK Parti Milas İlçe Başkanlığının gündeminde 2019’daki yerel ve genel seçimler yer aldı.

24012018akpartimanset_e04a6.gif
Haber: Volkan Yıldız
AK Parti İlçe Başkanlığı, 2018’in ilk danışma kurulu toplantısını Milas Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu’nda düzenledi. Danışma kurulu toplantısına; AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar ve yönetim kurulu üyeleri, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri; Mehmet İnpınar, Ejder Üstek, Ayşegül Semerci Güneş, Levent Akyer, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Necla Vatansever, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl, partililer ve mahalle muhtarları katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan danışma kurulu toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar, hızlı bir çalışma temposu yakaladıklarını ve çok sayıda ziyaret gerçekleştirerek vatandaşların sorunlarını dinlediklerini belirterek; “Elbette bu sorunları bir kenara not edip orada bırakmayacağız. Bizlere iletilen sorunları büyük bir titizlikle takip edecek ve çözüme ulaştıracağız. Muhtarlarımız, bu dönemde asla kendilerini yalnız hissetmeyecekler. İlçe binamızda, başına da, eski mahalle muhtarımız ve eski muhtarlar derneği başkanımız olan yönetim kurulu üyemiz Yener Karaca’yı getirdiğimiz bir Muhtarlar Masası oluşturduk. Muhtarlarımız, kendi yöresindeki sorunları bizlere de ulaştırabilir, muhtarlar masasına da… Bu süreçte yürürlüğe koyduğumuz bir başka çalışma ise, mahalle başkanlarımıza tam yetki verdik. Kendi mahalleleriyle ilgili her türlü çalışma içinde bulanacaklar, sorunları hızlı bir şekilde ya kendileri çözecek ya da bizlere ulaştıracaklar. Bildiğiniz gibi, göreve gelir gelmez, makam odasının kapısını söktük. Çünkü kapalı kapılar ardında değil, halka açık ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla, halkımızın tamamını kucaklayacağımızı söylemiştik. Bu sözümüzün ilk adımı, makam odasının kapısını sökmek olmuştur. 7/24 herkes bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Geçtiğimiz hafta sonu ilçe Gençlik Kollarımızda, zorunluluk nedeniyle görev değişikliği oldu. Emre kardeşimiz gerçekten kendi döneminde çok güzel işlere imza attı. İnanıyorum ki Kadir Bingöl kardeşimiz de, Emre Başkanı örnek alacak, hatta daha güzel hizmetlerde bulunacaktır. Kadın Kollarımızda ise yeni bir yapılanmanın içerisindeyiz. Çünkü onlar bizim incilerimiz. Onlarsız asla hedefe ulaşamayız. Dolayısıyla Kadın Kollarımızı da bugünkü halinden daha güçlü bir konuma getireceğiz.” dedi.
“MİLAS’I AK BELEDİYECİLİKLE TANIŞTIRACAĞIZ!”
2019’daki yerel seçimlerde Milas’ı, AK belediyecilikle tanıştırmak istediklerini ifade eden Başkan Acar, “İnançlı olunduğu takdirde başarılamayacak hiçbir şey yok! AK Parti Milas Başkanlığının tüm kademelerinde görev alan arkadaşlarımız kendimize inanıyor ve güveniyor. Sizler de inanın, kendinize ve bize güvenin. Sıkılacak daha çok el, çalınacak daha çok kapı var. Çok çalışmalıyız.” dedi.
AK Parti İl Başkanı Kadem Mete de 15 Temmuz’daki birlik ve beraberlik ruhuna vurgu yaparak bu ruhla Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’deki harekatıyla ilgili şunları kaydetti: “Milletçe önlediğimiz 15 Temmuz hain darbe girişiminin önemi, her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Eğer o darbe girişimi önlenmeseydi bugün, Suriye’den daha kötü bir durumdaydık. En azından onların sığınacağı bir ülke var! Ama bizim gidecek bir yerimiz yok. Nasıl ki 7 düvele karşı Kurtuluş Savaşı’nda karşı durduk, bir yere gitmedik. Bundan sonra da gitmeyeceğiz. Ya toprağın üstünde yaşar ya da altına gömülürüz. Sınırlarımızda terör örgütlerinin yuvalanmasına, oradan ülkemize sızmalarına göz yumamayız. Haklı gerekçelerle Türk Ordusu Suriye topraklarında... Başlangıçta bazı ülkeler olumsuz açıklamalarda bulundu, ancak bugün bütün dünya bizim ne için Suriye topraklarına girdiğimizi anlamış durumdadır. Şehidimiz var, Allah şehitlerimizden razı olsun. Umarız başka kaybımız olmaz.” Mete, “2019’da AK Parti teşkilatları olarak başarılı olmak istiyoruz.” diyerek seçim vurgusu yaparak konuşmasını tamamladı. Toplantı partiler arasında görüşmenin ardından sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin