A+ A A-

 

Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kurultayı’nda genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, bir kez daha güven tazeledi. Ankara’da düzenlenen kurultayda Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, divan başkan yardımcısı olarak görev aldı.

050218kilic_a9d20.jpg
Haber: Mustafa Emre
Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz cumartesi günü Ankara’da yapıldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova Milletvekili Muharrem İnce karşısında 447 oya karşın 790 oy alarak seçimi kazandı.
CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda genel başkan aday adaylarından eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği Başkanı (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve eski CHP Ümraniye İlçe Başkanı Alparslan Çabuk delegelerden yeterli sayıda (127) imza toplayamadıkları için aday olamamıştı.
Kurultayın ikinci gününde Parti Meclisi seçimleri yapıldı. 60 kişilik Parti Meclisine 488 aday başvurdu. Parti Meclisine Muğla’dan hiçbir aday giremedi.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, kurultayda divan başkanı yardımcısı olarak görev aldı. Tokat, oybirliği ile seçilen divan başkanı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in yardımcılığını yaptı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin