A+ A A-

 

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı 1. Olağan Genel Kurulu’nu düzenledi. Tek liste ile gidilen genel kurulda ilçe başkanlığına Mehmet Çayırlı seçildi.

06022018iyipartimanset_79046.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol & Seyfi Öngel
8 Aralık’ta İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanlığına atanan Mehmet Çayırlı yönetimi, dün saat 10.00’da parti binasında 1. Olağan Genel Kurulunu düzenledi. Tek liste ile gidilen genel kurulda Mehmet Çayırlı başka seçildi. 1. Olağan İlçe Kongresi’ne; İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyesi eski milletvekili Metin Ergun, İYİ Parti İl Başkanı İncilay Gezgin, Oda ve STK temsilcileri, mahalle muhtarları, Muharip Gaziler Derneği temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.
AKŞENER MESAJ GÖNDERDİ
Kongre, Meral Akşener’in mesajının okunması ile başladı. Akşener imzalı mesajda, “İYİ Parti, Türkiye siyasetinde en ön sırada yer edinmiş ve milyonların umudu olmayı başarmış bir hareket haline gelmiştir. Kurulamaz dediler kurulduk, tutunamaz dediler tutunduk. Bugün de iktidar olamaz diyorlar. Ahdim olsun ki yarına iktidar olduğumuzu göreceğiz.” denildi.
Akşener’in mesajının okunmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Olağan genel kurul; faaliyet raporunun ve mali raporların okunması ile devam etti.
“SAHAYA İNECEĞİZ”
Kongrede konuşan İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, “Biliyoruz ki İYİ Parti, korkakların değil cesur yürekli insanların buluştuğu, yüreği vatan-millet-bayrak aşkı ile yanıp tutuşanların bir arada olduğu, kimseyi ötekileştirmeden, 80 milyon vatan evladını kucaklayan anlayışla hareket eden, kuruluş felsefesi olarak kendisine Cumhuriyetin felsefesini ilke edinmiş, ayrıştırıcı değil, bu ülkenin birleştirici gücü olmaya aday bir partidir.” dedi.
Milas’ı karış karış gezeceklerini ve vatandaşların derdini dinleyeceklerini belirten Çayırlı, “Bugün, hukuki bir gerekliliği yerine getirmek üzere yapmış olduğumuz bu kongrenin ardından, İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı, 33 kişilik yönetim kurulu ve bu partinin mensubu olmakla gurur duyan tüm üyeleriyle sahaya inecek, vatandaşlarımızla iç içe olacaktır.” ifadelerini kullandı.
“SIKILMADIK EL, ÇALINMADIK KAPI KALMASIN”
Muğla’da ilçe kongrelerinin ilkinin Milas’ta yapıldığını belirten Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin, “Bugün genel kurullarımıza başladık. Milas birinci oldu.” dedi.
Salonda bulunan partililere seslenen Gezgin, “Sıkılmadık el, çalınmadık kapı kalmasın istiyorum. Gücümüz yettiğince insanlarımıza ulaşalım, Türkiye’nin derdini paylaşalım, anlatalım, bıkmayalım. Çünkü bu neredeyse kurtuluş seferberliği gibi bir şey olacak. Atamızın kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ne yazık ki 15 yıldır lime lime ediliyor.” şeklinde konuştu.
“EN UZUN SOLUKLU DEMOKRASİ MÜCADELESİ”
İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyesi eski milletvekili Metin Ergun ise, “30 Kasım 2015 tarihinde bir yola çıktık. Bu yol, şu ana kadar, şu siyasal hayatımda verilmiş olan en uzun soluklu demokrasi mücadelesi yolu oldu.” dedi.
Ergun, “Biz mücadeleye genel başkanımız ile Milliyetçi Hareket Partisi saflarında başlamıştık. Bir seçim yaşandı ve o seçimin neticesini sorgulayalım diye başlattık. Yani ‘Biz bu seçimi hak etmedik’ diyerek bir kongre talebimiz oldu. Bu imza ve kongre taleplerimiz sırasında genel başkanımız Anadolu’ya çıkmaya, şehirleri gezmeye başladı. Vatandaşlarımız ‘Bu değişim arzusu MHP ile sınırlandırılamayacak kadar büyük, gelin bu değişim arzusunu topyekûn Türk siyasetinde değişim arzusuna dönüştürelim. Yeni bir yapı kuralım.’ şeklinde bir talep geldi.” diyerek İYİ Parti’nin kuruluş hikayesini anlattı.
Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, oyların çoğunluğunu alarak güven tazeledi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin