A+ A A-

 

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı, 3 yıl önce uğradığı saldırı sonrasında hayatını kaybeden Ege Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisi Fırat Çakıroğlu’nu dualarla andı.

240618ulkuocagi.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı, Ege Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisi Fırat Çakıroğlu’nun ölümünün 3. yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenledi. MHP’li belediye meclis üyelerinden Mevlüt Kiriş ve İlhan Şimşek, muhtarlar, Ülkücü gençler, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl ve AK Partili gençlerin katılımıyla düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, “Bundan tam 3 yıl önce Ege Üniversitesi’nde Fırat Yılmaz Çakıroğlu, okul başkanımızın şahadetiyle içimiz acıdı, burkuldu. O süreçten bu zamana kadar gelen zaman zarfında mahkeme tamamlandı ve katil zanlıları hak ettikleri cezayı ağır müebbet ile birlikte aldılar. Şimdi devam eden mahkeme süreci var, bu süreçte de dönemin rektörü ve emniyet birimlerinin içinde bulunduğu bir mahkeme süreci devam ediyor. Fırat’ımızı şehit edenler PKK’lıydı, Fırat’ımız Ülkücü hareketin son şehidi oldu. Ama şehitler kervanı devam ediyor. Her zaman söylediğimiz gibi bin yıldır bu topraklardayız ve bedel ödüyoruz. Allah nasip ederse bin yıl daha bu topraklarda bedel ödeye ödeye Türk milleti olarak varlığımızı sürdüreceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın! Ben Fırat’ımıza, Ülkücü şehitlerimize ve bu vatan için canını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.” dedi.
Zeytin Dalı Harekatı’nı karalayıcı faaliyetlerde bulunanlara sert bir dille karşılık veren Başkan Gönül, devletin bu konuda aldığı önlemlere dikkat çekerek, “Bu tip kara propagandalara pabuç bırakacak değiliz. Ayrıca Türk milletinin bu konuda gösterdiği dirayet takdire şayandır ve bunu dünya görmektedir. Özgür Suriye Ordusundaki Türkmen kardeşlerimiz ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerimiz orada mazlumun yanında olmakla birlikte terör unsurları ve destekçilerine gereken karşılığı vermektedir.” diye konuştu.
Açıklamanın ardından Abdullah İnpınar tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu ve tüm şehitler için dualar edildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin