A+ A A-

 

CHP İlçe Başkanı Suat Özcan, basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

170418chp.jpg
Haber: Volkan Yıldız
CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur ve yönetimi, Latmos Kafe’de düzenledikleri kahvaltılı toplantıda basın mensuplarıyla buluştular.
“OHAL’in kaldırılmasına yönelik olarak 81 ilde meydanlarda basın açıklamaları ve oturma eylemleri yapılacak. Ülkemizin demokratik anlamda yeniden insanların daha özgür bir şekilde adımların atılması konusunda barışçıl bir eylem olacak. Umarım ülkeyi yönetenler olağanüstü hal durumunun kaldırılması konusunda çalışma yaparlar, uyarılarımızı dikkate alırlar. Genel merkezimizle birlikte şeker fabrikalarının olduğu illerde vatanın şeker olduğu, bu tesislerin satılmaması gerektiğine yönelik halkımızı, şeker üreticilerini ve toplumu uyarmaya çalıştık. Gerçekten şekerin milli ulusal bir ürün olduğunu anlattık. Şeker pancarının üretim dışı kalmaması noktasında herkesi aklıselim davranmaya davet ediyoruz. Şekerin ithal edilmesi ekonomiye büyük zararlar verecektir. Bu nişasta bazlı şekerin ithalatıyla ilgili gümrük vergisinin sıfırlanması bunun paralelinde dikkat çekicidir ve hiç onaylamadığımız bir durumdur.” diyerek açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Özcan, AK Parti’yi eleştirerek şunları belirtti: “AK Parti, kendi bürokrasisini yarattı. Bu bürokrasi tek bir anlayışta sürmektedir. Farklı görüşleri dikkate almayan bir anlayışa sahipler. Bunu ilçemizde de zaman zaman görüyoruz. Etkinliklerde diğer kendilerinden başka temsilci, başkanları, yöneticileri görmeyerek etkinlikleri yürütmekteler. Bu doğru bir şey değil. Bu kentin seçilmiş insanlarını yok saymak kimseye hiç bir şey kazandırmaz. Fuar etkinliklerinden, diğer sosyal-kültürel etkinliklerde karşı muhalefetten kişileri yok saymak tek parti bürokrasisini yaratmak deyimini kullanmak zorunda bırakıyorlar. Çeşitlilik, farklılık zenginliğimizdir. Birbirimize karşı daha samimi, dürüst yaklaşımlarda olmamız lazım.”
İlçe ve il belediyelerinin uyum içerisinde çalışarak hizmet ürettiğini söyleyen Başkan Özcan, Milas gündemine dair şunları kaydetti: “Yerele baktığımız zaman, yerelde genellikle ilçe ve il belediyelerimiz uyum içerisinde hizmetlerine devam etmekteler. Yapılan hizmetlerle ilgili bilgilendirme toplantıları yaptılar. Biz bu hizmetlerden memnunuz, vatandaşımızın da memnun olduğunu görüyoruz. Çöp depolama alanın düzenlenmesi kronik sorunları çözecektir. Bu ilçemiz için büyük bir kazançtır.
Sakarya ve Merkez ortaokulu il ilgili değişiklik talebini yanlış buluyoruz. Çünkü Sakarya, 100 yıla yaklaşan bir okul… Yine Merkez Ortaokulu da yine aynı şekildedir. Eğitim, kent belleği anlamında bu değerleri değiştirmek bu değerlerin unutulmasına neden olur. Sakarya ilkokulunun ilkokul, Merkez Ortaokulu’nun da ortaokul olarak düzenlenmesi konusunda bir talep içerisindeyiz. Bu tür değişikliklerin neye yararı vardır bilmiyorum. Bunun yerine eğitimde fırsat eşitliğini geliştirecek tedbirlerin alınmasını daha doğru buluyorum.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin