A+ A A-

 

Uzun yıllar DSP Milas İlçe Başkanı olarak görev yapan Mehmet Salih Ayas, gerçekleştirilen kongre sonrasından yeniden başkanlık görevine seçildi. Başkan Ayas, partiyi yeniden yapılandırmak için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

230418ayas.jpg
Haber: Volkan Yıldız
DSP Milas İlçe Başkanlığı; DSP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe, DSP Muğla İl Başkanı Ali Durna, Menteşe İlçe Başkanı Hüseyin Ertem, DSP İl Yönetiminden Yaşar Çetin, Mehmet Demirtaş ve diğer katılımcılarla kongre düzenledi. Kongre sonucunda; daha önce 27 yıl ilçe başkanlığı yapan ve sağlık problemleri sebebiyle başkanlık görevinden uzun süre ayrı kalan Mehmet Salih Ayas, yeniden DSP İlçe Başkanı seçildi.
Kongrenin ardından Milasmedya’ya ziyarette bulunan DSP’liler, kongre ve parti çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundular.
DSP Milas İlçe Başkanı Mehmet Salih Ayas, “Kongremizi yaptık ve hayırlısıyla ilçe başkanlığına seçildik. Partimizi yeniden yapılandırmak için her şeye sıfırdan başlıyoruz. Önce köylerimizde sonra merkez mahallelerde çalışmalarım olacak. Ondan sonra partiyi seçime hazır hale getireceğiz. Önümüzde tabi bir seçim var. Biz demokratik parlamenter sistemden yanayız. Partimizin ve benim fikrim bu… Bir ülkenin yönetimi bir kişinin iki dudağının arasında olmamalı! İnsanlar, kişiler her zaman yanlış yapabilir. Ancak her kesimin fikirleri alındığında, ortak bir karar alındığında bir şeyler yapılırsa hata yapma olasılığı azalır. Her zaman eleştirmek de olmaz, çözüm önerisinin de ardından sunulması lazım. DSP, her zaman insanlarımızı ayrıştıran değil uzlaştıran bir görüşle hareket etmiştir ve eleştirinin yanında çözüm önerileri sunmuştur. İnsanlarımızın DSP şemsiyesi altında birleşeceğine inancım sonsuzdur.” diye konuştu.
DSP’nin Muğla genelinde en fazla oyu Milas^’tan aldığına vurgu yapan DSP İl Başkanı Ali Durna ise erken seçim kararını değerlendirerek şunları kaydetti: “Geçmişte ANAP, DSP ve MHP koalisyon halindeydi. Amerika Irak’a müdahale edecekti ve rahmetli Bülent Ecevit tezkereyi geçirmediği için MHP’nin erken seçim talebiyle seçime gidildi ve DSP yönetimden indirildi. Amaç neydi Amerika’nın istediği… Bugün de aynı şey AK Parti için geçerli. Daha düne kadar erken seçim isteği geri kalmış ülkeler için geçerlidir diyenler bugün erken seçimin gerekliliğine vurgu yapıyor, bunu savunuyor. Yine MHP erken seçim istedi.”
Ziyarette konuşan DSP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe, “ İlçe kongremiz vesilesiyle Milas’a geldik. Partimizin büyük emektarı, DSP’ye yıllarını vermiş ve DSP kültürünü özümsemiş bir kardeşimizin yeniden ilçe başkanı olması bizim için bir gurur kaynağıdır. Bu durum partimizin biriktirdiği manevi sermayeyi göstermektedir. Bu kültür Ecevit’ten gelen bir kültürdür. Partimiz gücünü toplumun emek tabanlı grubundan almaktadır. Tabi yeni bir erken seçim dönemine girildi. Bu erken seçim kararı, dün ‘ak’ dediklerine bugün ‘kara’ diyenlerin, kendileriyle çeliştiklerinin en güzel örneğini oluşturuyor. DSP, bütün ilçelerinde ve illerinde süratle zaten kongrelerini tamamlamıştı. Bundan önce Yargıtay’ın onaylamış olduğu bir seçime girebilme yeterliliğini her koşulda imkânsızlıklarla bu güzel insanlarla gerçekleştirdik. Belirli bir süreç yaşıyoruz ama yılgınlığımız yok! Bu durum bizi kamçılıyor. Medya, demokrasimizin 4. kuvveti olmakla birlikte büyük sıkıntıları içerisinde barındırıyor. İnşallah iktidara geldiğimizde bu sıkıntıların çözülmesi adına projeler üreterek, çalışmalarımız olacak. Partimiz olarak her gittiğimiz yerde yerel medyaya ulaşıyoruz. Sağolsunlar medyanın gerektirdiği şekilde sesimiz oluyorlar.” dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin