A+ A A-

 

Milas’a bağlı Ören Mahallesi’nde 5 dönem üst üste Belediye Başkanlığı yaparak toplam 25 yıl Ören’e hizmet eden Kazım Turan, CHP Genel Merkezi’ne başvuru yaparak 24 Haziran Genel Seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

300418kazimturan_22c9d.jpg
Haber: Bülent Akman
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27'inci dönem milletvekilliği genel seçimlerinde aday adayı olmak için başvurular devam ediyor. Büyükşehir Yasası öncesinde tam 25 yıl Milas’ın Ören mahallesinde Belediye Başkanlığı görevini yürüten Kazım Turan, CHP’den milletvekili aday adaylığı için başvurusunu CHP genel merkezine yaptı.
Cumhuriyet tarihinin en önemli seçim sürecinin başladığını belirten Turan, bu dönemde genel merkezin ve genel başkanın yanında yer almak istediğini söyledi. Turan yaptığı açıklamada, "Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli eseri olan Cumhuriyet rejimi son yıllarda büyük sekteye uğratıldı. Partimizin her zaman olduğu gibi kurduğu Cumhuriyetin ve onun olmazsa olmazı demokrasinin yaşaması için büyük bir çabanın içindedir. Başta genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm parti yöneticilerimiz sadece Cumhuriyet ve demokrasi kaygısı ile 'hayır' bloğunu korumak ve genişletmek üzere büyük emek vermektedir. Ben çok uzun süre bu partinin saflarında siyaset yaparak, zeyrek yüzyıl da bu partinin bir neferi olarak yürüttüğüm belediye başkanlığı görevimden edinmiş olduğum bilgi, beceri ve tüm birikimlerimle bu kutsal mücadelede genel merkezimizin ve genel başkanımın yanında olmak istiyorum. Bu nedenle partimin Muğla milletvekilliği için aday adaylık müracaatımı partililerimin desteğine güvenerek genel merkeze yaptım. Aday adaylık başvurum, partime, Muğlama ve ülkeme hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin