A+ A A-

 

TBMM Milli Eğitim, Gençlik Kültür ve Spor Komisyonu Üyesi CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, ‘Avrupa Kültürel Mirası’ başlıklı toplantı için Avrupa Parlamentosu’na gidecek. Toplantı 19-20 Kasım tarihlerinde Brüksel’de gerçekleşecek.

16112018apmanset_609ff.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’na (AP) üye ülkelerin milletvekilleri ile buluşacak olan TBMM Milli Eğitim, Gençlik Kültür ve Spor Komisyonu Üyesi CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan’a TBMM Milli Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor Komisyonu’ndan AK Parti milletvekilleri de eşlik edecek.
TBMM Milli Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler ile Komisyon üyesi Cemal Taşar’ın da katılacağı toplantıda kültür politikası alanında Avrupa’da işbirliğinin geliştirilmesi odak noktası olacak.
Avrupa Parlamentosu ve Konseyi 17.05.17 tarihinde 2018 yılını ‘Avrupa Kültürel Miras Yılı’ olarak ilan etmişti.
110 antik kent, 22 ören yeri, 16 kentsel sit alanı, bin 159 arkeolojik sit alanı, 4 bin 650 tescilli yapının bulunduğu Muğla; Milas, Bodrum, Fethiye, Marmaris ilçelerindeki kültürel varlıklarla büyük bir zenginliği bünyesinde barındırıyor.
Kültür turizmindeki başarısıyla dikkat çeken Muğla, UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki ve UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ndeki eserleriyle, ‘Avrupa Kültürel Mirası’ başlıklı toplantıda gündeme gelecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin