A+ A A-

 

Milliyetçi Hareket Partisi Milas İlçe Başkanlığı yönetimi, Sinan Yılmaz’ın istifa etmesinin ardından göreve başlayan Emin Nazmi Ünlüsoy başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Ferat Yüksel, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve AK Parti yönetimini sert sözlerle eleştirdi.

191118yuksel_40c03.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı, 31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçim için çalışmalarına başladı. MHP yönetimi, düzenlediği basın toplantısında belediye başkan aday adaylığı başvuru sürecinin 15 Kasım’da başladığını belirterek 15 Aralık’ta son bulacağını kaydetti. Gerçekleştirilen basın toplantısına Yılmaz’ın istifasının ardından ilçe başkanlığı görevine getirilen Emin Nazmi Ünlüsoy, eski ilçe başkanı Sinan Yılmaz, 25. Dönem Muğla Milletvekili Adayı Dr. Ferat Yüksel ile belediye meclis üyeleri Mevlüt Kiriş ve İlhan Şimşek katıldı.
Geçtiğimiz günlerde görevinden istifa eden eski ilçe başkanı Sinan Yılmaz, geçtiğimiz yıllarda ilçe teşkilatının teveccühü ile göreve geldiğini belirterek, “2019 yılında yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için Milliyetçi Hareket Partisi’nin, Ülkücü iradenin vereceği her görevi üstlenmek için hazır beklemek mahiyetinde görevimden istifa ettim. 2 gün önce yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantısında üyelerimizin oy birliği ile partimiz yönetim kurulu üyesi Emin Nazmi Ünlüsoy ağabeyimizi ilçe başkanımız olarak seçtik. Görevinde başarılar diliyorum.” dedi.
MHP’nin yeni ilçe başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy ise, sözlerine Mevlid Kandilini kutlayarak başladı. Ünlüsoy eski ilçe başkanı Sinan Yılmaz’a MHP’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Partimiz kendisine yeni görevler vermiştir. Bu görevleri de en iyi şekilde yapacağından da eminim. Bu görevi ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma emanet etmişlerdir. Bu emaneti biz en iyi şekilde götüreceğiz.” ifadelerini kullandı.
Ünlüsoy’un ardından söz alan 25. dönem Muğla Milletvekili Adayı Dr. Ferat Yüksel, seçim gündeminin fitilini ateşledi. Yüksel, Milas’ın sorunlarını araştıran bir rapor hazırladıklarını, bu raporu ‘hizmet üretememekle’ suçladığı Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a teslim edeceğini söyledi. Tokat’ın ‘gelirim yok’ diye ağladığını ifade eden Yüksel, ‘Bunu çözmek senin vazifendir, mazeret üretmeyi bırak’ dedi.
Sözlerine, “Öncelikle büyük Türk milletinin ve İslam aleminin Mevlid Kandili kutlu olsun. Bu mübarek günde Milliyetçi Hareket Partisi’nin yerel seçim çalışmaları bugünden itibaren Milas’ta başlamıştır ve kutlu bir günde kutlu bir yürüyüş başlatıyoruz.” diyerek başlayan Dr. Ferat Yüksel, “Bugün, Ketendere mahallemizde Mevlid Kandili dolayısıyla düzenlenecek mevlüde katılıp, orada köylülerimize Kandil Simidi dağıtıp, sorunlarını konuşmaya başlayacağımız kutlu yürüyüşü başlatıyoruz. Son günlerde Milas’ta gelişen siyasi gelişmelerle MHP’yi bu denklemin dışında görüp, son aldığı genel seçimlerdeki oy oranını baz alarak, yerel seçim sürecinde MHP’nin bir etkisinin olmayacağını düşünenler kısa zamanda yanıldıklarını göreceklerdir.” ifadelerini kullandı.
MHP’nin, 31 Mart 2019 seçimlerinde Milas’ta en iddialı parti olacağını kaydeden Yüksel, “Bunun için de en ciddi hazırlığı yapan parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir. İNC Araştırma & İletişim Danışmanlığı Şirketi, Ankara’da MHP’nin kurumsal ajansıdır, 98 mahallede bin 540 Milaslı ile konuşarak Milas’ın sorunlarını tek tek tespit etmiş, bir harita üzerine işleyerek bu sorunların çözüm önerilerini de şu anda hazırlamaktadır. Araştırma ile Milas’ın nasıl hizmetsiz bırakıldığını, ne kadar büyük sorunlarla uğraştığını maalesef büyük bir üzüntü ile gördük.” dedi.
“BAŞKAN TOKAT, SOKAĞA ÇIKMIYOR”
Ferat sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi bunları söyleyeceğim; sanıyorlar ki benim Muhammet Tokat ile bir sorunum var. Muhammet Tokat, Milas Belediye Başkanı’dır, yakın köylümdür. Araştırsak akraba çıkarız belki. Ancak Muhammet Bey, iyi bir insandır. Ancak Milas’ın iyi bir belediye başkanına ihtiyacı var. Milaslı ile bir araştırma yapıyoruz. Diyorlar ki; ‘bugüne kadar bunları bize soran hiç kimse olmadı. Derdiniz nedir diye soran olmadı.’ Yahu Muhammet Başkan; esnafa gitmiyorsunuz, sokağa çıkıp yürümüyorsun, mahallende mahalleleri gezmiyorsun. Ya bari bir kamuoyu araştırma şirketine de ki, ‘Bu mahallelerin sorunları ne?’ Biz bunu dedik mi diyorlar ki ‘kaynak yok!’ Ben de bu araştırmayı götüreceğim, kendisinden randevu talep edip bu araştırmayı sunacağım. MHP’nin sana hediyesidir, Milas’ın dağ gibi sorunlarını oku, bunu çözmek senin vazifendir, mazeret üretmeyi bırak!’ Bunu söyleyince biz; neden CHP ya da Muhammet Tokat’ı eleştiriyor oluyoruz? Nasıl eleştiriliyor.”
“ARABADAN İN BİSİKLETE BİN!”
Milas’ta 98 mahalledeki sorunları tespit ettiklerini ve bunların çözüm önerileri üzerinde çalıştıklarını belirten Yüksel, “Çözüm önerilerini zaten öğreteceğiz Muhammet Başkan’a. Diyeceğiz ki Muhammet Başkan; bunlar böyle çözülür. Bırak mazeret üretmeyi. Sen belediye başkanı isen kaynak üreteceksin. Büyükşehir yasasına mazeret bulmayacaksın, gelirim yok diye ağlamayacaksın. Orası ağlama makamı değil, hizmet üretme makamı. Kaynağın nasıl bulunacağını ve sorunların da nasıl çözüleceğini tek tek anlatacağız. Ondan önce de ‘bari sokağa çıkmıyorsun, makam arabandan inmiyorsun, bir esnaf ziyareti yapmıyorsun gel beraber istediği caddeyi gezelim. Milaslının halini beraber soralım. Ya bir gün çıkmaz mısın? Mahallelere gitmez, köylere gitmiyor. Dedik ki; böyle bir araştırma yaptırmayıp, bunu kendin yaptır desem para yok diyeceksin, tamam bu Milliyetçi Hareket Partisi’nin Muhammet Tokat’a hediyesi olsun. Rapordaki çözüm önerileri ve kaynak temini için büyük bir ekibimiz çalışıyor şu anda.” dedi.
“MAAŞ VERMİYOR, MAKAM ARACINA BİNİYOR”
Ferat Yüksel Milas Belediyesi’nin maddi çöküntüde olduğunu, personeline maaş ödeyemediği durumda olmasına rağmen Başkan Tokat’ın sürekli makam aracında olduğunu söyledi. Yüksel konu ile ilgili; “Bir de şunu anlayamıyorum; aylardır maaş verilmiyor belediye personeline, makam aracına biniyor. Personeline maaş ödeyemeyen belediye başkanı makam arabasına binmesin. Arkadaşlarıma söyledim, bisiklet yapıyorlar şimdi. MHP’li belediye başkanı, milletinin sorunlarını çözene kadar, personelinin maaşını ödeyene kadar makam aracına binmeyecek. Bisikletle gezecek. Böyle belediyecilik mi olur? Her yerde belediyenin araçları geziyor, hizmet yok ve paramız yok diye ağlama modu. MHP’nin üretken belediyeciliğinde nelerin olabildiğini Milaslılar yakın zamanda görmeye başlayacak. O yüzden diyorum ki; dayan Milas az kaldı, kurtuluyorsun.” sözlerini kullandı.
Yüksel MHP’nin önümüzdeki yıl 50. yılını kutlayacağının altını çizerek “Diğer taraftan; biz zaten yerel seçimlere MHP olarak yıllardır çalışıyoruz. Ancak bir ara bir suskunluk dönemi yaşadık. Yorum yapmadık çok fazla. Bunun bir tek sebebi vardır. ‘Acaba Milas’ta bir sağduyu ittifakı oluşur mu?’ Bu ittifak kapalı kapılar ardında yapılacak bir pazarlık değil, şehrin ileri gelenleri ve şehrin hizmetsizliğine karşı çığlık atmak isteyenler, aynı masada oturup belirli şeyleri konuşabilir miyiz? Biz böyle bir yere adayız, bir yere talibiz gibi bir agresiflik içerisinde olmayalım, mutlaka bir görüş alışverişi içerisinde bulunulacaktır. Bir de ‘MHP’nin ülkesi ve milleti için yapmış olduğu, adını koyduğu ‘Cumhur İttifakı’ ruhuna da bir zede gelmesin, o görüşmeler belirli bir aşamaya gelsin’i bekledik.” dedi.
Yüksel daha sonra geçtiğimiz günlerde AK Parti’ye aday adaylığı başvurusu yapan Barış Saylak ve AK Parti yönetiminin tavrı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Yüksel, “Barış Saylak Bey, AK Parti’nin belediye başkan aday adayıdır. Kendisi genç ve dinamik bir siyasetçidir. Çıktığı yolda başarılar diliyorum. Ancak Cumhur İttifakı’nın diğer ayağı AK Parti, büyük bir şımarıklıkla kendisine aday adaylığı başvurusu yapan bir siyasetçiyi, çiçeklerle karşılayıp ardından telekonferans ile milletvekilinin bağlandığı bir aday adaylığı başvurusu yaparak siyasi alanı CHP’nin karşısına kendisinin tahterevalliye geçme arzusu içindedir. Bunların hepsi sandıkta millet tarafından hesabı görülecektir. AK Parti’nin kendi yetiştirdiği değeri yok mudur da büyük bir siyasi aktör bulmuş gibi, bir sevindirik olmuş gibi siyasi üslup içinde.” ifadelerini kullandı.
Yüksel sözlerine şöyle devam etti: “MHP, kendi değerleri ile ve kendi kadrolarıyla hiç kimse ile ittifak yapmadan, ittifakını Milaslılar ile yaparak 31 Mart seçimlerinde bu Milas’ın hizmetsizliğini köy köy, kasaba kasaba, hane hane anlatarak ve kapalı kapılar ardında başka hesapları içerisinde sandığa gömerek gerekli cevabı verecektir. Bunları hangi sıfatla söylediğimi merak edenlere cevabım ben MHP’nin üst kurul delegesi, MHP’nin evladı, 40 yıllık ömrümün 25 yılını Ülkücü hareketin her kademesinde geçirmiş bir Türk milliyetçisi ve ülkü neferiyim. Adaylık süreci ile ilgili konu şudur: Ben ülkücüyüm, aldığım terbiye gereği aday adaylık başvurusu yapmam. MHP, başka siyasi partilerin ötesinde bir siyasi harekettir. Milliyetçi hareketin bize nerede ihtiyacı varsa o görev bize tebliğ edilir, biz o görevi layıkıyla yerine getiririz. Geçen il yönetim kurulu toplantısına katıldım, orada dedim ki, ‘eğer partimiz Ula’da adaya ihtiyacımız var derse Ula’dan aday olurum, Tunceli Çemişgezek’e aday ol derse Çemişgezek’e gider aday olurum.’ Benim aday olup olmamam ya da Sinan Başkan’ın aday olup olmaması mesele değildir. Mesele MHP’nin üç hilalini Sodra’ya dikeceğiz sözün arkasındayız, onu oraya dikene kadar mücadele edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı diyor ya ‘dünya 5’ten büyüktür’, bazen de 5, 35’den büyüktür. Sanıyorlar ki, son seçim sonuçlarını baz alarak MHP’nin burada denklem dışında tutup, devşirdikleri adaylarla MHP’nin tabanına oynayıp seçimde muvaffak olacaklar. Büyük bir yanılgı içerisinde olacaklarını yakında görecekler.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin