A+ A A-

 

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı, STK’lara ziyaretleri sürdürüyor. Eski İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, gerçekleştirdikleri ziyarette STK temsilcilerine Milas’ı yönetmeye talip olduklarını iletti.

120119yonetim.jpg
Haber: Bülent Akman

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı, Milas’ta STK temsilcilerine ziyaret gerçekleştirmeye devam ediyor.
İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu’nun rahatsız olmasından kaynaklı, görevinden istifa eden İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim’e ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer’e ziyaret gerçekleştirdi.
Seçim kapsamında yaptıkları ziyaretlerinde konuşan Çayırlı; İYİ Parti’nin seçim çalışmalarını ve Milas’ın sorunlarına ürettikleri çözüm önerilerini anlattı.
“İYİ BELEDİYECİLİK, ÜRETKEN BELEDİYECİLİK”
Çayırlı, Devrim ve Özer’e yaptıkları ziyaretlerde şunları kaydetti: “Parti olarak genel merkezimizin iyi belediyecilik programını anlattık. Bu kapsamda üreten belediyecilik anlayışımızı anlattık.
Milas ilçemiz açısından tarih, tarım, turizm ticaret (4t) anlayışımızı kültürümüz ile entegre ederek belediyelerin çiftçimize, üreticimize, esnaflarımıza uygun istihdama yönelik projelerimizi sunduk.
Bu anlamda Milas Belediye anonim şirketi çatısı altında; zeytinyağı rafineri fabrikası (zeytin ve zeytinyağı üreticilerimize yönelik), Milas dokuma sanayi fabrikası ( pamuk üreticisi ve el sanatları, tezgah halıcılığı yönelik), Milas bal paketleme ve ambalajlama fabrikası (Milas bal üreticilerine yönelik), Tütün (yerli ve yabancı sigara firmalarına aracılık ederek kaliteli tütün yetiştirilmesine teşvik etmek ve aracı olmak), Doğalgaz ile ısınma konusunda tüketici ve vatandaşlarımızın doğalgaz faturalarının fahiş fiyatlar altında ezildiğini ve buna alternatif olarak gerekli fizibilite çalışmaları yapılarak mali ve teknik araştırmalar yapılarak güneş enerjisi sistemi (bölgemiz 12 ay boyunca güneş alan bur yerdir) ile santral yapılması konusunda dünya bankasına uzun vadeli kredi alınabilecek şekilde proje hazırlanması, ısınma ve hava kirliliği sorununun çözümünü vatandaşımızın lehine olacak şekilde doğalgaz mı? Güneş enerjisi sistemi mi? Şeklinde çalışmalar yapacağımızı ve ortak akılda vatandaşımızın lehine ve bütçesine sarsmayacak çözüm önerilerimizi sunduk. Bu kapsamda daha üreten belediyecilik kapsamında daha bir kaç projemiz olduğunu ancak temel hedefin; üretime teşvik,
istihdama teşvik, belediyeye mali kaynak yaratma konulu aba temasında bir yönetim anlayışı içinde belediye yönetimine talip olduğumuzu, kazanmamız durumunda STK temsilcilerimiz ile birlikte ortak hareket ederek Milasımızı beraber yönetmeyi talip olduğumuzu anlattık.”
Ziyaretler yapılan sohbetlerinden ardından toplu fotoğraf çekimleri arkasından son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin