A+ A A-

 

AK Parti, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve 13 ilçe belediye başkan adayını Menteşe’de düzenlenen törenle tanıttı.

20012019akpmanset_c98d7.gif
Haber: Volkan Yıldız

AK Parti, 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlerde aday gösterdiği belediye başkan adaylarını tanıttı. İl Başkanlığı tarafından MSKÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesi Markar Esayan, Muğla milletvekilleri M. Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, AK Parti ile MHP il ve ilçe başkanları ile gençlik, kadın kolları ve parti üyeleri katıldı.
Oldukça coşkulu geçen tanıtım toplantısında salona sığmayan partililer, slogan atarak yaşadığı ilçenin başkan adayını destekledi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tören, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete'nin açıklaması ile devam etti. Mete, "Bu saatten sonra aday adaylığı sürecinde yaşanan rekabeti bir kenara bırakacağız. Artık Muğla'mıza hizmet için 13 ilçemizde canla başla çalışıp başarı yakalayacağız. Bazı ilçelerimizde 10'un üzerinde aday adayı kardeşlerimiz çıktı. Tabi ki bu bir yarıştır. Ben 2014 yerel seçimlerinde Marmaris'ten ilçe belediye başkanlığına aday adayı olmuştum. Rabbim nasip etmedi ve aday olamadım. Bu süreçte partime küsmedim, davamdan ayrılmadım. Bu dava uğruna hizmet etmeye devam ettim. Sonunda 2016 yılında il başkanı oldum. Muğla davasına sahip çıkanların göreve getirildiği, hak edenin hak ettiği yere getirildiği şehirdir.” dedi.
Tören, Muğla milletvekilleri M. Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’ın konuşmaları ile devam etti.
Daha sonra ise Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Markar Eseyan, salonda bulunan partililere Muğla Büyükşehir Belediyesi ve 13 ilçe belediye başkan adayını tanıttı. Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’ın, Eseyan tarafından sahneye çağrıldığı anda salondaki üyeler “Milas'ın başına Barış gelecek” şeklinde slogan attı.
AK Parti’nin 31 Mart 2019’da seçime gireceği adaylar şöyle:
Muğla Büyükşehir Belediyesi adayı: Dr. Mehmet Nil Hıdır
Menteşe: Av. Gültekin Akça, Yatağan: Mustafa Toksöz, Kavaklıdere: Mehmet Demir, Milas: Barış Saylak, Bodrum: Dr. Tahir Ateş, Ula: İsmail Akkaya, Marmaris: Serkan Yazıcı, Köyceğiz: Kamil Ceylan, Dalaman: Muhammet Karakuş, Fethiye: Muhittin Kayabaş ve Seydikemer: Yakup Otgöz.
Cumhur İttifakı kapsamında MHP adayları:
Datça: Dr. Feyzullah Gülada (İttifak)
Ortaca: Av. Recep Güneş (İttifak)

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin