A+ A A-

 

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay’ı işbirliği ile “Güvenli Kan Projesi” başlatıldı. Kampanya kapsamında 22 Şubat Perşembe günü 10.00-17.00 saatleri arasında Milas’ta, hava muhalefeti dolayısıyla Milas Halk Eğitimi Merkezi'nde bağış yapabilirsiniz.

210218kanbagisi.jpg
Haber: Bülent Akman
Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Kızılay’ı ile eğitim döneminde de kan bağışlayarak binlerce hayat kurtarmak ve ileride genç neslin kan bağışını bir davranış şekline dönüştürebilmesini sağlamak amacıyla tüm ilçelerde Güvenli Kan Projesi adıyla kan bağışı kampanyası başlattı. 22 Şubat Perşembe günü 10.00-17.00 saatleri arasında hava muhalefeti dolayısıyla Milas Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu'nda uygulamaya konulacak bağış kampanyasında; tüm resmi/özel okul, kurum, öğretmenler ve velilerin desteğiyle toplumda farkındalık yaratacak örnek bir kampanya planlanıyor. Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından yapılan açıklamaya göre, “Unutmayalım ki hastanelerde yatan ve acil kan ihtiyacı olan hastalar bulunmaktadır. Yarın bizler de aynı duruma düşebiliriz. Bugün yapacağımız 1 ünite kan nasıl bir başkasının hayatını kurtarıyorsa, yarın bize verilecek 1 ünite kan da bize hayat kazandıracaktır.” dedi.
18-65 yaş arasındaki sağlıklı her erkek bireyin yılda 4 kez, her kadın bireyin ise 3 kez kan bağış yapması gerektiğine dikkat çeken Bal, kan verme sürecini ve kan verdikten sonraki süreci anlatarak şunları söyledi: “Türk Kızılayı gezici kan bağış ekiplerinde görev yapan hekimler tarafından gelen tüm gönüllü başvurular değerlendirilerek kan bağışına uygun olup olmadığınız kontrol edilmekte ve bağışladığınız kanlar gerekli testlerden geçirildikten sonra İlimizde bulunan hastanelerde tedavi gören ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Bağışladığımız bir ünite kandan üç ayrı ürün elde edilmekte ve üç ayrı hastanın hayatı kurtarılabilmektedir.”
Güvenli Kan Projesi’ne tüm vatandaşları davet eden Bal, “Milas haklını kan bağış kampanyasına davet ederek sizi de üç ayrı kişiye hayat vermeye davet ediyoruz. Unutmayalım ki kan acil değil sürekli ihtiyaçtır.” diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin