A+ A A-

 

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi, 8 Mart Dünya Böbrek Günü dolayısıyla Hemodiyaliz Servisi’nde tedavi gören hastalara “Böbreklerimizi koruyalım!” sloganıyla etkinlik düzenledi.

100318hemo_be4f0.jpg
Haber: Mustafa Emre
8 Mart Dünya Böbrek Günü nedeniyle 75.Yıl Milas Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Servisi’nde tedavi gören hastalar için renkli bir etkinlik düzenlendi.
“Böbreklerimizi koruyalım!” sloganı ile gerçekleştirilen etkinlikte; sağlıklı insanlar için günlük sıvı tüketiminin artırılması, tuz tüketimine dikkat edilmesi, reçetesiz gelişigüzel ağrıkesici, antibiyotik gibi ilaçların kullanılmaması, tansiyon ve şeker ölçümleri ile sağlık kontrollerini yaptırmaları konusunda bilgilendirme yapıldı.
Günün anısına böbrek şeklinde hazırlanan pasta, hastalar ve hastane ekibi tarafından kesildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin