A+ A A-

 

Milas Sağlık Müdürlüğü’nün düzenlediği eğitime katılan aile hekimleri ve personel, bağımlılık ve tüberküloz hakkında bilgilendirildi.

050119bagimlilik_b7e64.jpg
Haber: Bülent Akman

Milas Sağlık Müdürlüğü, ilçede görev yapan aile hekimlerini ve aile sağlığı çalışanlarını bilgilendirmek amacıyla eğitim düzenledi. MİTSO’nun konferans salonunda gerçekleştirilen eğitimde, toplum sağlığını tehlikeye sokan madde bağımlılığı konusunda ve tüberküloz yani verem ile ilgili bilgi verildi.
Geçtiğimiz cuma günü düzenlenen ve gün boyu devam eden eğitime konuşmacı olarak katılan Milas Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Uzm. Dr. Duran Ada, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde görevli Psikolog Necla Günay Keskin, Milas Sosyal Hizmet Merkezi’nde görevli Sosyal Çalışmacı Hande Nur Taşkıran, Muğla Verem Savaş Merkezi’nde görevli Uzm. Dr. İsmail Hakkı alanlarıyla ilgili katılımcılara birer sunum yaparak bilgilendirmede bulundu.
Milas Sağlık Müdürü Dr. Ergün Kırova’nın da bulunduğu eğitimde; madde bağımlılığı, tedavi edici kurumlar ve özellikleri, tüberküloz (verem), tüberkülozun tanı ve tedavisi, korunma yolları konuşuldu. Ayrıca Milas’ta kanser taramalarının arttırılmasıyla ilgili katılımcılara bilgi verildi.
Oldukça verimli geçen eğitim etkinliği, katılımcıların görüş ve önerilerinin dinlenmesiyle tamamlandı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin