A+ A A-

 

Türkiye’de giderek yaygınlaşan koşu sporunun en zorlu parkurlarını içeren ultra maraton koşularının güzel bir örneği, “Latmos Ultra Maratonu” ismiyle Milas’taki Latmos parkurunda yapıldı.

110419latmos_867e9.jpg
Haber: Bülent Akman

Milaslı koşusever Ali Cem Aktaş tarafından organize edilen ve ilçenin profesyonel anlamda ilk koşu organizasyonu olan Latmos Ultra Maratonu, 100’ün üzerinde kadın ve erkek koşucunun katılımıyla geçtiğimiz 6 Nisan Cumartesi günü Kapıkırı Mahallesi’nde gerçekleştirildi.
17 ve 45 km kategorilerinde koşulan maratonun başlangıcı Aydın il sınırları içerisinde bulunun Bağarcık Mahallesi’nden verildi. Beşparmak Dağları’nın (Antik ismiyle Latmos) eşsiz doğası ile Bafa Gölü’nün tadına doyum olmayan manzarası arasında zorlu parkuru, sağanak yağış altında tamamlayan sporcular Bağarcık Mahallesi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.
Milas’ı temsilen koşulara katılan Milas Karyalı Koşucular Grubu’ndan Ersin Camiduran 45 km, 40 yaş altı kategorisinde 7 saat 36 dakika 12 saniyelik derecesi ile yarışmayı ikinci tamamlarken, yine aynı kategoride yarışan Ali Sarıman ise 8 saat 22 dakika 30 saniye ile yarışı 5. olarak başarıyla tamamladı.
Ayrıca 17 km 40-49 yaş kategorisinde Milas’ı temsil eden Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu da parkuru 2 saat 25 dakika 54 saniye ile üçüncü olarak tamamladı.
Düzenlenen törenle ödüllerini alan sporcular, Latmos’un tarihi ve kültürel değerleri olduğu kadar sportif alanda da büyük bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekerek bu tür spor organizasyonlarının artırılması için kurumalar arası çalışma yapılmasını istedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin