A+ A A-

 

Milas’taki Karyalı koşucular, omuriliği felçlilerinin tedavilerine yardım amacıyla 2014 yılından bu yana tüm dünyada “Koşamayanlar için koş” sloganıyla gerçekleştirilen WİNGS FOR LİFE RUN koşusuna katıldı.

140519karyakosu.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Omuriliği felçlilerinin tedavilerine yardım amacıyla 2014 yılından bu yana tüm dünyada “Koşamayanlar için koş” sloganıyla gerçekleştirilen WİNGS FOR LİFE RUN koşusu bu yıl ülkemizde İzmir’de yapıldı. Koşuya bu yıl tüm dünyada 12 ana koşu noktasında ve akıllı telefonlara indirilen program ile her kesin koşabildiği bu anlamlı etkinliğe ülkemizde 5683 kişi katılırken tüm dünya için bu sayı yaklaşık 120 bin kişi olarak gerçekleşti.
Yarıştan elde edilen tüm gelirin omuriliği felçlilerinin tedavilerine aktarıldığı koşu tüm dünya genelinde geçtiğimiz 5 Mayıs Pazar günü saat 11.00’da ülkemizde ise yerel saatle saat 14.00’da start aldı.
İzmir Kültürpark Lozan Kapısı’ndan başlayan yarış klasik bir koşu etkinliğinden farklı olarak start noktasından üzerlerinde takip çipi bulunan son koşucu çıktıktan yarım saat sonra harekete geçen elektronik çip okuma cihazlı önce sabit hızlı daha sonra belli bir hızlanma ile devam eden iki yakalama aracının parkurda son koşucuyu yakalamasıyla sona erdi.
Bu yıl dünya birinciliğini İzmir’de koşan Rus Asıllı İvan Motorin’nin 64.3km lik derecesiyle elde ettiği yarışlara Milas’ı temsilen Milas Karyralılar Koşu Takımı’ndan Ersin Camiduran, Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu ve Serdar Murat Sarı katıldılar.
Karyalı koşucular üzerlerinde Milas Karyalı Koşucular Forması ile geçtikleri şehir içi kısmında İzmirli koşuseverlerin büyük ilgisi ile karşılaştılar.
Kültürpark Lozan Kapısı’ndan Menemen’e doğru 100 km’lik bir parkura sahip koşuda yarışa katılan toplam 5 bin 683 koşucu arasında Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu yakalama aracına 31.25.km de yakalanarak 35 yaş grubunda 16. tüm katılımcılar arasında ise 65. olurken, Serdar Murat Sarı ise 27.09. km de 40 yaş grubunda 28. tüm katılımcılar arasında ise 130. Ersin Camiduran da 25.76 km de 25 yaş grubunda 21. Tüm katılımcılar arasında 158. olarak yarışı tamamladılar.
2014 yılından bu yana amacı dünya çapında mümkün olduğu kadar insanın aynı anda koşmasını sağlayarak bu kutsal amaca daha çok kaynak aktarılması olduğunu söyleyen Karyalı Koşucular bu kutsal amaçlı organizasyonun bir parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ve Milas’ın adını tüm dünyaya duyurmanın da gurunu yaşadıklarını ifade ederek amaçlarının seneye daha çok koşucu ile bu etkinliğe katılmak olduğunu belirttiler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin