A+ A A-

 

Karate’de defalarca Dünya ve Avrupa şampiyonluğu yaşamış milli sporcu Haldun Alagaş’ın adının verildiği Uluslararası Karate Turnuvası 4 ülkeden 1000 sporcunun katılımıyla sona erdi.

14082019belediyespor_322e9.jpg
Haber: Bülent Akman
Bu yıl ikinci kez düzenlenen Uluslararası Haldun Alagaş Karate Turnuvası 3-4 Ağustos tarihleri arasında Denizli’de gerçekleşti. Turnuvaya 10 sporcu ile katılan Milas Belediyespor Karate takımı 2 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya elde etti.
Turnuvaya katılan Hiranur Kırcağız kata dalında birinci olarak altın madalya elde etmeye hak kazanırken, Elif Nida Kırcağız ikincilik ile gümüş, Muhammet Aladağ ise elde ettiği üçüncülük ile bronz madalya kazandı.
Diğer kategorilerde yapılan müsabakalarda 2008 doğumlu erkekler kategorisinde Yiğit Bilge ikinci, 2007 doğumlu Mukbil Akyar üçüncü, 2009 doğumlu Devlet Akyar birincilik, 2007 doğumlu Alper Yiğit ikincilik ve kızlar kategorisinde Gülcan Narlı da üçüncülük elde ederek Milas Belediye Spor’a toplamda 2 altın, 3 gümüş 3 bronz madalya kazandırmayı başardı.
Milas Belediyespor Karate takımı antrenörü Gazi Mustafa Yazıcıoğlu yaptığı açıklamada; Turnuvada elde edilen başarının sevindirici olduğunu belirterek; “Sporcularımızın ortaya koyduğu performans ve kazandıkları madalyalar bizleri gururlandırdı. Önümüzdeki süreçte de Milas Belediyespor Karate takımı olarak bu tür turnuvalara katılarak birçok başarı elde etmeyi hedefliyoruz. Ben sporcularımızı kutluyor, elde ettiğimiz madalyaları bizlerden desteğini hiç esirgemeyen başta Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat olmak üzere tüm Milas halkına hediye ediyoruz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin