A+ A A-

 

Dünya Şampiyonu ve Kırkpınar Altın kemerli Başpehlivan Mehmet Güçlü ile Dünya Şampiyona 2. si ve Avrupa şampiyonu Süleyman Atlı Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulunu ziyaret ederek öğrencilerle buluştu…

06102019sampiyonlardanziyaret.jpg
Haber: Mustafa Emre
Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 57 kilo final mücadelesine çıkan milli güreşçi Süleyman Atlı, gümüş madalya kazandı. 57 kilo final mücadelesinde Rus rakibi Zavur Uguev ile karşılaşan Atlı, dengeli geçen maçın son dakikalarında rakibinin üst üste yaptığı oyunlara engel olamayınca mücadeleden 13-3 mağlup ayrılarak gümüş madalya kazandı. Aldığı başarı sonrası yurda dönen ve çeşitli kurumlara ziyaretlerde bulunan Atlı güreşe başladığı Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim merkezi ve Milas’ı unutmadı. Önce eğitim merkezini ziyaret eden Atlı daha sonra Milas’ın proje okulu olan Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulunu ziyaret ederek spor bölümü öğrencileriyle sohbet etti.
Milas’ın medarı iftarları arasında yeralan Dünya Şampiyonu ve Kırkpınar Altın kemerli Başpehlivan Mehmet Güçlü ve Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim merkezi Müdürü Dünya Şampiyonu Bünyamin Emik’in de eşlik ettiği ziyarette şampiyonlar spor bölümü öğrencilerine şampiyonluklara giden yolu anlattılar.
Ziyaret nedeniyle Atlı ve Güçlü’ye okul adına hediyeler sunan Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Müdürü Ercan Çatak, “Şampiyonlarımız okulumuza gelerek spor programı öğrencilerimizle söyleşi gerçekleştirdiler. Şampiyonluk deneyimlerini ve bu yolda ilerlerken yaşadıkları zorlukları aynı zamanda da hissettikleri güzel duyguları anlattılar. Öğrencilerimize sporda başarılı olmak için nasıl çalışmaları gerektiği ve nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirdiler. Kendilerine öğrencilerimize sundukları paylaşımlarından ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin