A+ A A-

 

Muğla Bisiklet Derneği organizasyonu ile düzenlenen ve ana sponsorluğunu Accel Bisiklet Carraro’nun yaptığı 12. Gökova Bisiklet Turu, yine 300 e yakın bisiklet tutkununu bir araya getirdi. Milaslı bisikletçiler de tura katılarak pedal çevirdi.

160518bisikler.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Geçtiğimiz yıllarda Milas’tan bireysel katılımların gerçekleştirildiği turda bu yıl Milas Doğa ve Bisiklet Kulübü’nden üç bisikletçi pedal çevirdi. Hakkı Özerten, Dağlar Devecioğlu ve Serdar Murat Sarı’dan oluşan MİDOBİS üyeleri Muğla Menteşe’den start alan turda 5 gün boyunca 254 km pedal çevirdiler.
Menteşe ilçesi Kışla Parkı’na katılımcıların çadırlarını kurmasıyla başlayan turda ilk gün olan 8 Mayıs Salı günü Konakaltı Kültür Merkezi’nde geçekleştirilen açılış töreniyle başladı. İlk gün 52 km olan Menteşe – Akbük etabı sonunda Akbük sahilinde kamp atan bisikletçilerin ikinci gün hedefi ise yaklaşık 25 km uzaklıkta olan Milas’ın turistik mahallelerinden Ören oldu. Yine sahilde kamp kuran bisikletçiler 3. gün için Ören’in muhteşem denizi ile yorgunluk attılar. 3. Günde Ören’den pedal çeviren bisikletçiler 68 km yol kat ederek ve Mazı Rampasını aşarak Bodrum’a ulaştılar. Turun 4. gününde turda geleneksel hale gelen Amfitiyatro da hatıra fotoğrafı çektiren turcular buradan feribotla Datça’ya geçerek bisikletlerini Datça’dan 56 km uzaklıktaki Marmaris Çubucak Orman Kampına sürdüler. 4.Günde en zorlu kısım 350 metre rakımlı Balık Aşıran Rampası oldu. 4. günün yorgunluğunu Çubucak Tabiat Parkı’nın muhteşem doğası ile atan bisiklet dostları son gün ise Çubucak’tan Marmaris şehir merkezine ve oradan da Akyaka sahiline uzanan yaklaşık 53 km lik yolda bisikletlerini final için sürdüler. Akyaka sahilinde vedalaşan bisiklet dostları seneye 13.sü düzenlenecek olan tur için sözleşmeyi de unutmadılar.
5 gün boyunca tam donanımlı bir ambulansında eşlik ettiği ve yol güvenliğinin emniyet ve jandarma tarafından sağlandığı ayrıca güzergah içindeki belediyelerinde destek verdiği turda Muğla Bisiklet Derneği organizasyonu katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.
Ülkemiz ve hatta ülkemiz dışından değişik yaş ve meslek gruplarına dahil 300’e yakın bisiklet tutkunu 5 gün boyunca 5 etap şeklinde düzenlenen bu bisiklet turunda hem Muğla’nın doğal güzelliklerini tanırlarken güzel dostluklara da imza attılar.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin