A+ A A-

 

AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, Milas Belediyesi’ndeki israflar edeniyle vatandaşın sırtına her geçen gün artarak devam eden borç yükü bindiğini belirterek, Milas Belediyesi’nin iyi yönetilemediğini söyledi.

060319belediyeyonetim.jpg
Haber: Mustafa Emre

Yerel seçimlere az bir süre kala çalışmalarına devam eden Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, bu kez Dörttepe ve Ketendere Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Saylak’ın seçim çalışmalarına AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır da destek verdi.
Yapılan seçim çalışmalarına; AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Milliyetçi Hareket Partisi Milas İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy, Milliyetçi Hareket Partisi Üst kurul delegesi Dr. Ferhat Yüksel, Cumhur İttifakı Milas Belediye Meclis Üyesi adayları, AK parti ilçe yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları da katılarak destek verdi.
Yerel seçim çalışmaları kapsamında iki mahallede vatandaşlara hitap eden AK Parti Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Nil Hıdır, projelerini anlatarak Muğla’nın hak ettiği yere gelmesi adına çalıştıklarını söyledi.
İki mahallede de vatandaşların büyük bir ilgisi ve coşkusuyla karşılanan AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, kendisine gösterilen ilgiden dolayı mahalle sakinlerine teşekkür etti.
BELEDİYE BORÇ BATAĞINDA
31 Mart akşamında Milas Belediyesi seçimlerinden zaferle çıkacaklarına olan inancının coşkulu kalabalığı görünce bir kez daha yenilendiğini söyleyen Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak,
“Milas Belediyesi şuanda borç batağında. İyi yönetilemediği için neredeyse herşeyi satıyor. Bu güne kadar 30 Milyon TL’lik mahallelerden belediyeye geçen yerleri sattılar. Şimdi ise 50 Milyon TL’lik yer satmak adına satışa çıkıyorlar. Satıyorsunuz peki bu sattıklarınızla ne yaptınız? Hizmet mi yaptınız? Borç mu ödediniz? Geldiğimiz noktada Milas Belediyesi’nin bildiğimiz kadarıyla faturalandırılan 132 Milyon TL borcu var. Bu borç 5 yıl önce yine yanlış bilmiyor isem 20 kusur milyon TL idi. Bu gün Milas’a geldiğinizde aracınızı park edeceğiz bir alan yok. Değişen ne var? Hiçbir şey” dedi.
SÜREKLİ İSRAF VAR
Milas Belediyesi’nin geçtiğimiz yıllarda park ve bahçelerine dikeceği çiçeklerin belediye tarafından yetiştirdiğini belirten Saylak; “Şuanda ise farklı il ve ilçelerden çiçekler satın alıyoruz. Kendi ürettiğimiz ürünlerin yerine dışarıdan parayla satın alıyoruz. Eskiden parkelerimizi ve büzlerimizi kendimiz üretirdik. Şuanda ise para çok olduğundan dışarıdan alıyoruz. 2013 yılında Milas Belediyesi yağmur suyu kanalizasyon işi için iller bankasından alınan destekle ihaleye çıkıldı. Alt yapı işinden önce Yağmur suyu kanallarının geçeceği cadde ve sokaklara sıcak asfalt döküldü. Akkent’in üstünde yeralan devlet hastanesi yoluna 4 Milyon TL’ye sıcak asfalt döküldü. Sonrasında ise komple kazdılar ve bu kez aynı yola 6 milyon TL’ye sıcak asfalt döküldü. Bu paralarda tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Sürekli israf var” diyerek eleştirilerine devam etti.
OTOPARK SORUNU BÜYÜYEREK DEVAM EDİYOR
İlçe genelinde büyük bir otopark sorunu olduğunu yineleyen Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Eskiden otopark olarak yapılan ve giyim pazarının olduğu alanın üzeri 1,5 milyon TL masrafla kapatıldı ama birkaç ay sonra para gelecek diye büyük şehir belediyesine sattılar. Büyük şehir belediyesi de belediyenin borçlarından o parayı düştü Milas Belediyesi’ne gelen hiçbir para yok çünkü borç gırtlakta. Oysaki orası otopark alanı olarak planlanmıştı. Ne yazık ki kötü yönetim ve kötü bir anlayışla orası da elimizden gitti.”
BORÇ BELEDİYENİN SALON BÜYÜKŞEHİRİN
Milas Belediyesi tarafından yapılan ancak bir türlü açılamamasının ardından Büyükşehir Belediyesine devredilen salonla da ilgili açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak;
“Bir spor salonu inşa ettiler. Bunu da yine milyonlarca TL kredi çekerek yaptılar. Buradaki su giderlerinin gideceği sistemi bile yapmamışlar. Yapım aşamasında belediyeden bir yetkili gelerek denetlememiş. Bir havuz yapmışlar ancak su kaçırdığı için kullanılamıyor. Elektriği ve suyu ile giderlerini karşılayamayacağız diye borcu bizde kalmak kaydıyla Büyükşehir belediyesine salonu devir ettiler. Yani Borcu Milas Belediyesi’nin ancak salon başkasının oldu. Şimdi hizmet yapacağız diye sözler veriliyor. Soruyorum: borç batağında olan bir belediye hizmeti nasıl yapacak. Bu borç batağını siz yarattınız. Çözüm için bir yol da bulmadınız” dedi.
SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN PROJELERİMİZ HAZIR
Milas Belediye Başkan Adayı Saylak son olarak şunları söyledi:
“Bu sorunların tamamı için projelerimiz ve çözüm yollarımız hazır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımızla görüşmelerimizi yaptık. Onun için sizlerin karşısında rahat bir şekilde söz veriyoruz. Milletin isteklerini bazıları gibi para yok hizmet edemiyoruz demeyeceğiz. Bekleyeceksiniz demiyoruz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin