A+ A A-

 

Milas Türk Halk Müziği Derneği düzenlediği türkü dolu gece ile dinleyicilerin kulaklarının pasını sildi. Değişik bölgelerden harmanlanan 25 türkünün solo ve koro seslendirme ile sunulduğu program ayakta alkışlandı…
14022020kulaklarinpasinisildiler.jpg
Milas Türk Halk Müziği Derneği ses ve saz sanatçıları 12 Şubat günü Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonunda muhteşem bir konsere imza attılar. Şefleri Pınar Dalan Küçük’ün nezaretinde, 32 kişiden oluşan saz, ses ve koristler sahne aldığı geceye Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Belediye Meclis Üyelerinin yanında çok sayıda davetli katıldı.
Sezonun ilk konserinde Ege’den Karadeniz’e, Marmara’dan İç Anadolu’ya 7 bölge müziği dinleyicilerinde katılımıyla bazen hüzün dolu bazen ise coşkuyla eşlik ettikleri bir program olarak gerçekleşti.
2 ayrı bölümden oluşan Türkü Gecesinde 14 eser ilk bölümde 11 eser ise 2. bölümde seslendirildi.
Gecenin sonunda Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Milas Türk Halk Müziği Derneği ekibi adına koro şefi Pınar Dalan Küçük’e çiçek vererek teşekkür etti.
Başkan Tokat, “Milas Türk Halk Müziği Derneği tarafından Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonumuzda gerçekleştirilen Halk Konserimizi izledik.
Bizlere yaşattıkları sanat dolu bu güzel gece için kendilerini yürekten kutluyoruz.” dedi…

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin